Wyspa w kuchni. Jak będzie nam służyła i kiedy warto się na nią zdecydować?

Funkcjonalnie wyposażona kuchnia to prawdziwe udogodnienie dla domowników. Urządzając to pomieszczenie, można inspirować się wieloma koncepcjami wnętrzarskimi i panującymi trendami. Jednym z pomysłów jest umieszczenie w niej praktycznej wyspy kuchennej. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten element wyposażenia? W jakich pomieszczeniach wyspa sprawdzi się najlepiej?

Wyspa w kuchni

Dlaczego warto postawić na wyspę w kuchni?

Wyspa kuchenna nie bez powodu jest często wybieranym elementem wyposażenia kuchni. Ma ona wiele zalet, które szybko doceniają wszyscy domownicy.

Zakup wyspy kuchennej jest warty przemyślenia, gdyż:

  • stanowi ona wygodną przestrzeń roboczą – świetnie zastępuje tradycyjny blat, który jest zwykle o wiele mniejszy. Ponadto użytkownicy mają do niej dostęp z każdej strony, co zwiększa komfort podczas przygotowywania posiłków;
  • można przy jej pomocy wydzielić strefy w pomieszczeniu – wyspa może stanowić granicę między strefą relaksu a przeznaczoną do gotowania w przypadku salonów z aneksem. Natomiast w kuchni będącej osobnym pomieszczeniem zapewni wydzielenie części jadalnianej i roboczej;
  • jest to miejsce spotkań całej rodziny – wyspa kuchenna sprawdzi się nie tylko jako wygodny stół. Umożliwia ona wspólne przygotowanie posiłków, co jest chociażby pretekstem do spędzania czasu z dziećmi.

W wyspie kuchennej można zamontować zlewozmywak lub kuchenkę, co znacznie zwiększa jej funkcjonalność. Ponadto meble tego typu mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Wyjątkowo stylowe wyspy ma w swojej ofercie salon MEBLE kuchenne MHM znajdujący się we Wrocławiu.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się wyspa kuchenna?

Meble kuchenne, a w tym także wyspy, mogą być wykonywane na wymiar. Dlatego też sprawdzają się one w przypadku różnego rodzaju pomieszczeń.

Muszą z nich niestety zrezygnować właściciele małych, wąskich, nieustawnych kuchni. Wyspa wymaga nieco większego metrażu, co nie oznacza, że pomieszczenie musi być wyjątkowo przestronne. Doskonale sprawdzi się w przypadku nowoczesnych mieszkań z aneksem kuchennym. Modne meble tego typu podkreślą design salonu. Jeśli wyspa kuchenna zostanie funkcjonalnie zaprojektowana, może stanowić jednocześnie wygodny stół.

Większa kuchnia znajdująca się w domu na pewno zyska, jeżeli zostanie w niej umieszczony taki mebel. Będzie on dodatkową przestrzenią roboczą i miejscem do przechowywania naczyń, garnków, produktów spożywczych.

Ustawiając wokół wyspy krzesła barowe, można stworzyć w kuchni centrum spotkań z rodziną czy znajomymi. Trzeba przy tym pamiętać, aby była ona dobrze oświetlona – warto, aby zawisły nad nią efektowne lampy.

śr. ocena 0 / głosów 0