W jaki sposób zaprojektować oświetlenie w kuchni – oczka halogenowe

Oświetlenie w domu nie jest tak ważne nigdzie indziej, jak w kuchni. To tutaj bowiem przygotowujemy potrawy i to tutaj toczy się rodzinne życie. Światło wobec tego jest nam niezbędne, szczególnie dla bezpiecznej pracy i swobodnego poruszania się po wnętrzu, a także, tak po prostu, do wygodnego spożywania posiłków.

Zalety oczek halogenowych

Szczególnie polecane do oświetlenia kuchennego są oczka halogenowe. Zapewniają dużo lepsze światło, niż tradycyjne, ponieważ cechuje je wyższa skuteczność świetlna i znacznie dłuższa żywotność (ok. 2,5 razy). Emitowane światło jest bardzo podobne do światła tradycyjnego, dlatego domownicy nie muszą przyzwyczajać się do nowego oświetlenia. Oczka halogenowe mają niewielkie rozmiary, można zatem umieścić je w różnych miejscach, również pod szafkami, aby oświetlić blat. Emitując światło dosyć szybko się nagrzewają, więc trzeba uważać. Mimo tego ich zalety znacznie przewyższają minusy, które wiążą się z zastosowaniem halogenów. Zapewniają rewelacyjne efekty estetyczne, są niedrogie i można dobrać oświetlenie dopasowane charakterem do wnętrza naszej kuchni. Halogeny występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz w wielorakich formach, dlatego będziemy mieć z czego wybierać.

Gdzie zamontować oczka halogenowe?

Oczka halogenowe mogą z powodzeniem zastąpić oświetlenie górne – mówi nasz rozmówca ze sklepu Elektryk.pl. Wystarczy zamontować je w oprawach, które będą rozpraszać światło, zapewniając jasność w każdym miejscu kuchni. Jednak nawet mocne światło górne nie zastąpi oświetlenia części roboczej. Blat, na którym najczęściej będziemy pracować, powinniśmy specjalnie doświetlić, do czego również możemy wykorzystać oczka halogenowe. Halogenami można również doświetlić wyspę kuchenną, jeśli taką posiadamy, a nawet wnętrza szafek. O wiele łatwiej będzie nam wtedy znaleźć odpowiednią przyprawę. Halogeny świetnie sprawdzają się jako oświetlenie kuchenne, warto mieć je na uwadze aranżując swoją kuchnię.