Nie tylko kafelki, czyli o zaletach wykładziny w kuchni

Przy urządzaniu pomieszczeń często postępujemy według utartych schematów. Dobrym przykładem jest tu stosowanie materiałów wykończeniowych w poszczególnych wnętrzach. O ile w przypadku aranżacji salonu czy sypialni panuje większa dowolność, to w kuchni najczęściej decydujemy się na kafelki. Okazuje się jednak, że istnieją dobre alternatywy dla tradycyjnych płytek, takie jak chociażby wykładzina.

wykładzina

Ciepło i estetycznie

Kafelki jako materiał wykończeniowy na kuchenną podłogę mają niewątpliwie wiele zalet, ale nie brakuje im też wad. Są drogie i dość chłodne, przez co nieprzyjemne w dotyku. Warto również zwrócić uwagę na mankamenty fug, czyli nieodłącznego elementu glazury, które mogą łatwo się brudzić i niezbyt estetycznie prezentować. Z tego powodu coraz więcej inwestorów i projektantów poszukuje alternatywy dla płytek. Dobrym rozwiązaniem może być wykładzina, która w przeciwieństwie do kafelków doskonale izoluje, jest miękka, ciepła i przyjemna w dotyku, dzięki czemu zapewnia pełen komfort domownikom. Na uwagę zasługują również walory estetyczne wykładziny, która dostępna jest w bogatej gamie kolorystycznej. Ciekawie prezentują się zwłaszcza wykładziny stylizowane na inne materiały, np. przypominające parkiet drewniany, glazurę czy kamienną posadzkę. Dzięki temu można uzyskać w kuchni pożądany efekt wizualny i bez trudu dopasować wygląd podłogi do aranżacji całego pomieszczenia.

Praktycznie i wygodnie

Ważną zaletą wykładziny jest jej prosty montaż. – Zauważa przedstawiciel firmy ABC Podłogi z siedzibą w Szczecinie, która zajmuje się sprzedażą i montażem wykładzin. – Bez problemu dopasujemy materiał do wymiarów i kształtu pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w przypadku kuchni, które obecnie często są niewielkie i przeważnie mają formę aneksów z wnękami. Również użytkowanie wykładziny nie powinno nastręczać większych problemów.

Znakomicie sprawdzają się tu w szczególności wykładziny podłogowe z PCV, które są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć, tłuszcz czy uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie tak wykończonej podłogi w czystości też nie będzie trudne – wykładzinę można odkurzać i myć na mokro używając do tego specjalnych detergentów. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej, niezwykle istotnej z punktu widzenia inwestora zalecie wykładziny, która daje jej przewagę nad tradycyjnymi kafelkami, a mianowicie o atrakcyjnej cenie tych produktów. Tańsza, ale niezwykle praktyczna i efektowna wykładzina to dobre rozwiązanie do kuchni.

śr. ocena 5 / głosów 1