Największe zalety kuchni na wymiar

W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się już na zakupienie gotowanych mebli do kuchni. Większość osób stojąc przed wyzwaniem wykończenia lub gruntownego wyremontowania swojego domu czy mieszkania, od razu decyduje się na skorzystanie z możliwości wykonania mebli kuchennych na wymiar. Takie rozwiązanie daje im bowiem znacznie więcej swobody aranżacyjnej oraz łączy się z wieloma innymi zaletami. W naszym artykule postaramy się dokładnie Państwu przedstawić wszystkie najważniejsze zalety kuchni na wymiar. Zachęcamy do lektury!

wykonanie kuchni na wymiar

Wykonanie mebli kuchennych na wymiar jest zazwyczaj nieco droższą opcja niż kupienie w salonie meblowym gotowych rozwiązań. Jeżeli zależy nam na oszczędności, planowanie wykończenia kuchni możemy więc zacząć od odwiedzenia jakichś naprawdę dobrych salonów meblowych. Jednym z najbardziej cenionych, a przy tym niebędącym zwykłą sieciówką, tego typu sklepów jest Salon Meblowy ZOV w Poznaniu. Mogą w nim Państwo znaleźć wiele ciekawych, gotowych rozwiązań do umeblowania kuchni, a jeżeli nie będą Wam one pasowały, możecie także skorzystać na miejscu z możliwości wykonania mebli kuchennych na zamówienie, dokładnie pod wymiar Waszej kuchni. W salonie możecie Państwo umówić termin wykonania u Was w domu przez stolarza niezbędnych pomiarów oraz termin zakończenia prac.

Możliwość stworzenia indywidualnie dopasowanej kuchni

Najważniejszą zaletą wykonywania kuchni na wymiar jest możliwość stworzenia takiej zabudowy, która będzie doskonale dostosowana do naszego gustu oraz do naszych praktycznych potrzeb. Zlecając wykonanie kuchni na wymiar, to właśnie my decydujemy o tym, jak dokładnie będzie wyglądała nasza kuchnia czy z jakich materiałów będzie wykonana. Możemy oczywiście także samodzielnie ustalić, w których miejscach będą umieszczone  konkretne szafki i urządzenia AGD. Żeby osiągnięty efekt był jednak jak najbardziej zadowalający, oczywiście warto jest także posłuchać porad stolarza, który zajmie się wykonywaniem takiego projektu. On na pewno ma już na swoim koncie wiele wykonanych kuchni i będzie nam w stanie doradzić, jakie elementy najlepiej się sprawdzą w konkretnych miejscach.

Meble na wymiar ratunkiem dla małych kuchni

Wykonanie kuchennych mebli na wymiar jest doradzane przede wszystkim w małych i w bardzo małych kuchniach. Stworzenie dobrego planu zabudowy kuchennej na wymiar umożliwi nam bowiem optymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego przestrzeni. Dobry projektant i dobry stolarza będą w stanie w taki sposób zaplanować małą przestrzeń, że będzie ona bardzo funkcjonalna, a przy okazji uniknie się efektu jej całkowitego zagracenia. Dobrze zaprojektowana kuchnia na wymiar wykorzystuje bowiem wszystkie kuchenne zakamarki. Stosując gotowe meble, zadanie to jest praktycznie niemożliwe do wykonania.

Możliwość zastosowanie dowolnych elementów umeblowania

Decydując się na wykonanie kuchennych mebli na zamówienie możemy zastosować szafki o dowolnych wymiarach, pojemności oraz sposobach otwierania. Możemy zaplanować szafki stojące, szafki wiszące, szafki cargo, półki, szuflady oraz wiele innych, także nie do końca standardowych rozwiązań. Dobry projektant i stolarz będą potrafili wykorzystać każdy, nawet najmniejszy fragment przestrzeni.

Wykonanie kuchni na wymiar umożliwi nam także schowanie wszystkich urządzeń AGD, nie tylko piekarnika, zmywarki czy płyty grzewczej, ale także mikrofalówki, lodówki, a jeżeli nam na tym zależy, także pralki. Osiągnięty dzięki takiemu działaniu efekt wizualny będzie naprawdę fantastyczny.

śr. ocena 5 / głosów 1