Meble do kuchni – aktualne trendy

Budujesz dom i zastanawiasz się nad modną aranżacją kuchni? A może po wielu latach obcowania z monotonnymi sprzętami chcesz coś zmienić i poszukujesz dobrego pomysłu? Meble kuchenne z pewnością stanowią ważny element, który zadecyduje o wystroju, klimacie i funkcjonalności wnętrza. Jakie trendy w tej dziedzinie panują w 2021 roku? Poznaj najmodniejsze kolory, wzory i style kuchennych aranżacji.

Meble kuchenne

Kuchnia otwarta na dom

Podstawową cechą dobrze urządzonej kuchni jest funkcjonalność. Jeśli masz do wyboru eleganckie meble o wyjątkowych walorach ozdobnych i znacznie mniej ciekawe szafki, ale pojemne, wygodne w obsłudze i z dobrze zorganizowanym wnętrzem, z pewnością warto postawić na te drugie. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie obu tych cech, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wiele zależy też, w jakim zakresie wykorzystujesz kuchnię.

Codzienne gotowanie wymaga dużej porcji komfortu, podczas gdy przy okazjonalnym przygotowywaniu kanapek możesz pozwolić sobie na przesunięcie wyboru bardziej w kierunku estetyki. Wszystkie te uwagi mają związek z podstawowym trendem w aranżacji kuchni, jakim jest otwarcie na dom. Kuchnia z salonem czy pokojem dziennym sprawia wrażenie większej, przestronniejszej i ukierunkowanej na wspólne spędzanie czasu z rodziną. Takie połączenie jednak nie zawsze jest możliwe.

Minimalizm i boho – modle połączenie stylów

– Po latach stawiania na zamknięte kuchnie obudowane szafkami i nowoczesnym sprzętem kuchennym w 2012 roku odchodzi się od ciasnoty i zmierza w kierunku swobody, otwartych przestrzeni oraz niematerialnego podejścia do życia. Aranżacje kuchenne mają być pełne egzotyki, zarówno tej afrykańskiej, jak i skandynawskiej. Trendy te są też widoczne w kształtach i kolorach mebli kuchennych – w świat nowych stylizacji kuchennych wprowadza właściciel  Zakładu Stolarskiego Bumeb.

Do cech, które najlepiej przedstawiają modle obecnie meble do kuchni, można zaliczyć:’

  • naturalne kolory frontów, w barwach roślin, ziemi, a także czarne, brązowe i czekoladowe oraz w różnych odmianach zieleni,
  • kontrasty kolorystyczne, połączenia intensywnych i stonowanych barw,
  • kontrasty materiałowe – łączenie ciepłych odcieni i faktur drewna z chłodnym metalem,
  • minimalizm form pozbawionych elementów dekoracyjnych w połączeniu z bogatym oświetleniem szafek,
  • proste formy szafek z zamkniętymi drzwiczkami pozbawionymi uchwytów i klamek,
  • metalowe regały, półki ścienne, organizery stanowiące tło dla żywych roślin,
  • elementy z kamienia naturalnego – eleganckie i trwałe kamienne blaty dopasowane stylem do płytek podłogowych.

Wśród mebli kuchennych do strefy jadalnej dominują proste, duże stoły drewniane, które są idealnym miejscem do rodzinnych spotkań przy wspólnym śniadaniu. Uzupełnienie stanowią równie proste drewniane krzesła z ażurowymi siedziskami.

śr. ocena 0 / głosów 0