Kryteria wyboru ekspresu do domu

Wybór ekspresu do domu nie jest prosty zwłaszcza wtedy, gdy dokonujesz zakupu takiego sprzętu po raz pierwszy. Najlepiej rozpocząć poszukiwania od odwiedzenia sklepu z elektroniką użytkową lub showroomu producenta i poprosić pracowników o prezentację polecanych modeli. Poniżej doradzamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekspresu ciśnieniowego, aby nie żałować swojej decyzji.

Domowy ekspres do kawy

Czym kierować się w wyborze ekspresu do domu?

Na wstępie poszukiwań trzeba określić, jakiego rodzaju ekspresu do domu poszukujemy: automatycznego, przelewowego czy kolbowego. Następnie podczas oglądania konkretnych produktów należy wziąć pod uwagę trzy kluczowe kryteria wyboru:

  • smak kawy – często sprzedawcy zapraszają klientów do degustacji naparów z ekspresów, którymi są zainteresowani. Jeśli będziesz miał taką okazję, koniecznie z niej skorzystaj;
  • wielkość urządzenia – ten parametr jest jednym z najważniejszych, ponieważ urządzenie musi zmieścić się w Twojej kuchni. Zwróć też uwagę na to, gdzie znajdują się pojemniki na wodę i ziarna (na górze lub z boku), aby stwierdzić, czy będzie Ci wygodnie napełniać je w miejscu, w którym zamierzasz ustawić sprzęt, np. na blacie pod wiszącymi szafkami;
  • prostota obsługi – przyjrzyj się temu, czy maszyna ma intuicyjny wyświetlacz, w co została wyposażona (wbudowany młynek, spieniacze do mleka itd.) oraz jakie funkcje oferuje. Zapytaj też sprzedawcę, w jaki sposób prawidłowo czyścić dany ekspres i czy jest to skomplikowany proces. 

Pamiętaj również, aby analizując, czy dany sprzęt mieści się w Twoim budżecie, kierować się nie tylko ceną maszyny, lecz także kosztami jej konserwacji. Dowiedz się, ile kosztują filtry i środki czystości, których będziesz musiał używać do pielęgnacji ekspresu domowego. Sprawdź również, czy w Twojej okolicy znajduje się autoryzowany serwis danego producenta – będziesz musiał odwiedzać to miejsce w celu wykonania okresowych przeglądów urządzenia oraz w przypadku wystąpienia usterek. 

Pomoc w wyborze domowych ekspresów do kawy

Jeśli mimo wskazówek i rozmów ze sprzedawcami masz wątpliwości, który z domowych ekspresów najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, możesz telefonicznie lub osobiście skonsultować się z ekspertem, aby przedstawić mu swoje oczekiwania. Na takie spotkanie umówisz się między innymi w firmie CaffeTeam. Konsultant po zapoznaniu się z Twoimi życzeniami zaproponuje Ci ekspresy od cenionych i sprawdzonych producentów, które spełnią Twoje wymagania. 

śr. ocena 0 / głosów 0