Jak zaaranżować elegancka kuchnię w bloku mieszkalnym

Każdy z nas marzy lub marzył o własnym domu lub mieszkaniu. Kiedy już uda się zrealizować to marzenie, zastanawiamy się jak urządzić nasz dom, aby był nowoczesny, przestronny ale i przede wszystkim funkcjonalny.

elegancka-kuchnia

Kuchnie w blokach mieszkalnych, zwłaszcza tych budowanych w starszych latach nie są zbyt duże, dlatego mamy tu trochę bardziej ograniczone pole do popisu, niż osoby mieszkające w domach lub nowych mieszkaniach. Aby jednak nie zagracić kuchni niepotrzebnymi sprzętami i meblami należy pamiętać o kilku rzeczach, przede wszystkim sprzęty, takie jak nowoczesna kuchenka gazowa, lodówka zmywarka czy piekarnik nie powinny mieć wielkich gabarytów (tutaj wystarczą szerokości 50 cm, 60 cm).

Wyposażenie to jedno, a dekoracje i wiodący styl to drugie. Jak sprawić, by projektowana kuchnia nam się naprawdę podobała? Wybierz styl pasujący właśnie do Ciebie.

Jak zaaranżować elegancka kuchnię w bloku mieszkalnym3.jpg

Kuchnia w stylu prowansalskim

Motywem przewodnim tejże oto kuchni jest pomalowane na biało, prawdziwe drewno. Ten swojski styl sprawi, że kuchnia staje się niezwykle przytulna i ciepła. W oknach zazwyczaj powieszone są pięknie haftowane firank,i a na stole gości obrus też ręcznie zdobiony. Nie może zabraknąć tu kwiatów doniczkowych lub ciętych. Fronty szafek mogą być przeszklone lub mieć różne zdobienia. Wszystkie sprzęty AGD zdecydowanie powinny być zabudowane, gdyż ich nowoczesność nie będzie współgrać. W takim wystroju, poczujemy się sielsko, jeśli dołączymy motyw kwiecisty na zasłonkach, obrusach, obiciach krzeseł lub np. na tapecie.

Kuchnia w stylu glamour

To zdecydowanie kuchnia dla osób lubiących czerń i biel z dodatkami złota lub srebra. Jeżeli jest to kuchnia połączona z salonem, musi on idealnie do niej pasować, podobnie jak w kuchni, obicia krzeseł jak i kanapy mogą być w tym samym kolorze. Żeby nabrały jeszcze bardziej stylu glamour tkanina, z której zostaną wykonane powinna być z weluru, ten szczegół nada wnętrzom elegancji. Nad stołem nie może zabraknąć pięknego żyrandola koniecznie z mieniących się w świetle kryształków. Na ścianach mile widziane będą lustra w solidnych ramach. To wnętrze bez wątpienia będzie zapierać dech w piersiach.

Jak zaaranżować elegancka kuchnię w bloku mieszkalnym1.jpg

Kuchnia nowoczesna i elegancka

Do tej kuchni będą pasowały najnowocześniejsze sprzęty AGD z najwyższej półki. Meble tu najczęściej wykonane są z najlepszych materiałów łatwo zmywalnych, odpornych na uderzenia, zarysowania, ścieranie czy wysokie temperatury. Drzwiczki szafek bez zbędnych uchwytów samo domykające się, bezszelestne. Podłogi najczęściej z dużych kafli. Jeżeli kuchnia jest duża możemy pozwolić sobie na wyspę, która jest w tej chwili bardzo modnym akcentem. Te kuchnie są idealnie przemyślane nie ma tu miejsca na przypadkowe elementy, każda szafka jest idealnie wykorzystana. Czy ta perfekcyjne wnętrze będzie pasować do twoich potrzeb?

Można się inspirować różnymi stylami i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Urządzanie kuchni zwłaszcza od podstaw to nie lada wyzwanie, wiąże się również z dużymi wydatkami, jednak na sprzętach dobrej jakości nie powinniśmy oszczędzać (będą nam służyć przez kilka kolejnych lat). Zanim zaczniemy metamorfozę musimy liczyć się z tym, że nie potrwa ona dwóch lub trzech dni to potrwa znacznie dłużej, ale efekt końcowy może zachwycać, pamiętajmy też o dobrych fachowcach bo to głównie od nich zależ solidność wykonanej pracy. Przed rozpoczęciem prac warto przygotować kosztorys i nie zaskoczyć się ewentualnymi wydatkami.

śr. ocena 5 / głosów 8