Jak ustalić optymalną wysokość szafek kuchennych?

Wykonywanie mebli na zamówienie oznacza możliwość pełnego dopasowania ich do potrzeb użytkownika. W grę wchodzi nie tylko zastosowany materiał i jego kolorystyka, czy też forma, w jakiej zostaną zaprojektowane, ale także wszystkie kwestie związane z ich funkcjonalnością. Meble robione „pod klienta” mogą mieć zarówno dowolnie rozplanowane wnętrze oraz zamontowane wyposażenie, jak i poszczególne wymiary.

Dziewczynka w kuchni na krześle

Co przesądza o wygodzie korzystania z szafek kuchennych?

Możliwość dostosowania wszystkich parametrów zamawianych mebli daje szerokie możliwości, jeżeli chodzi o kształtowanie wyglądu pomieszczenia oraz wpływanie na jego cechy użytkowe. W przypadku szafek kuchennych poza kwestiami dotyczącymi estetyki i cech wybranego materiału szczególnie istotne okazują się ich rozmiary. Przesądzają one o ilości dostępnego miejsca, które można wykorzystać do przechowywania naczyń, garnków, akcesoriów kuchennych oraz przydatnych urządzeń i odpowiedniego zapasu produktów żywnościowych. Wiążą się też z komfortem użytkowania szafek, sprawiając, że sięgając po potrzebny przedmiot, nie trzeba „przekopywać się” przez stertę innych. Jednym z najważniejszych czynników sprawiających, że wybór kuchni na zamówienie jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, okaże się jednak wpływ, jaki można uzyskać na ergonomię szafek.

Na jakiej wysokości powinien się znajdować blat szafek kuchennych?

Wygoda korzystania z kuchni jest uzależniona przede wszystkim od tego, na jakiej wysokości jest umieszczony blat kuchenny oraz jak wysoko umieszczono szafki wiszące. Osoby o różnym wzroście będą miały pod tym względem zupełnie inne potrzeby. Poziom blatu powinien być zależny od wzrostu osoby, która będzie przy nim spędzała najwięcej czasu. Optymalnym rozwiązaniem jest wysokość, która sprawi, że stojąca osoba, która ma ręce lekko zgięte w łokciach, będzie je trzymała od 10 do 15 cm nad powierzchnią blatu. Dla standardowej budowy ciała w przypadku wzrostu 160 cm będzie to oznaczało blat umieszczony na wysokości 82 cm. Osoba mierząca 165 cm potrzebuje blatu znajdującego się na wysokości 88 cm, a mająca 170 cm wzrostu – 91 cm. Dla użytkownika o wzroście 180 cm najlepszą wysokością będzie z reguły 94 cm.

Meble kuchenne na wymiar powinny być zamawiane w firmie, która gwarantuje przygotowanie ich z najwyższą dbałością o szczegóły i w sposób, który będzie uwzględniał wszystkie wymagania klienta. Jednym z wykonawców zasłużenie cieszących się bardzo dobrą opinią jest firma PAW-MEBLE. Oferuje ona nie tylko meble kuchenne, ale także przeznaczone do sypialni i łazienki, jak również szafy wnękowe.

śr. ocena 0 / głosów 0