Jak urządzić kuchnię w stylu klasycznym?

Urządzenie swojej kuchni w taki sposób, by najbardziej odpowiadała naszym gustom, jest absolutną koniecznością, by remont mógł zostać uznany za udany. Jeśli nasz dom nie będzie nam się podobał pod względem wizualnym, niechętnie będziemy w nim przebywać. W ostatnich latach jednym z trendów jest urządzanie kuchni w stylu klasycznym. Tylko co tak naprawdę cechuje ten styl? Jak urządzić pomieszczenie, by można je było nazwać klasycznym?

Kuchnia w stylu klasycznym

Styl klasyczny, czyli właściwie jaki?

O stylu klasycznym głośno jest od wielu lat. W ostatnim czasie zauważalna jest tendencja do poszukiwania takich rozwiązań aranżacyjnych, które zagwarantują nam jednocześnie poczucie wysokiej estetyki i funkcjonalność użytkowanej przestrzeni. Właśnie z tego powodu kuchnie w stylu klasycznym cieszą się tak dużą popularnością: są one nie tylko ładne, ale też praktyczne – mówi ekspert ze spółki meblarskiej Kulenty.

Cechą charakterystyczną kuchni w stylu klasycznym jest to, że są one przytulne. W tego typu kuchniach nie ma miejsca na chłodne, surowe wykończenia, powodujące, że dane pomieszczenie jest kojarzone raczej z minimalizmem i nowoczesnością niż z typowym rodzinnym ciepłem. Kuchnia w stylu klasycznym ma wyglądać w taki sposób, by goście do niej wchodzący wiedzieli, że ten dom przepełniony jest prawdziwą miłością i jego mieszkańcy kochają spędzać swój wolny czas przy stole kuchennym. W klasycznej kuchni nie spotkamy się z żadnymi udziwnieniami, jak sama nazwa wskazuje, ma mieć ona klasyczny, zupełnie zwyczajny charakter. Co ważne, ten typ kuchni uznawany jest za ponadczasowy i niezwykle uniwersalny: zachwycić może zarówno tych najmłodszych, jak i tych, którzy mają już za trochę więcej wiosen. Klasyczne meble kuchenne są więc dobrym rozwiązaniem niezależnie od grupy wiekowej, do której aktualnie należymy.

Podstawy urządzania klasycznej kuchni

Jeśli chcemy, by nasza kuchnia urządzona została w typowo klasycznym stylu, nie poszukujmy nadmiernie ciekawych wzorów aranżacji. Kuchnia klasyczna jest kuchnią zwyczajną, typową, nie można w niej spotkać elementów kojarzących się z awangardą. Podczas urządzania swojego klasycznego wnętrza postawmy na stonowane kolory, zarówno ściany, jak i przedmioty nie powinny być w tym przypadku w mocniejszych barwach. Idealnym rozwiązaniem będzie biel, szarość, beż, a jeśli chodzi o same meble, to bardzo często występują one w najbardziej klasycznej wersji, czyli są po prostu drewniane, bez kolorowego pokrycia.

Niewątpliwą koniecznością w kuchniach w stylu klasycznym jest wyposażanie ich w wiele różnych akcesoriów. Skoro domownicy lubią wspólnie jeść, gotować i spędzać swój czas w kuchni, to muszą się w niej znajdować wszystkie niezbędne przybory, dzięki którym kuchnia staje się żywa. Dobrze jednak, jeśli i w tym przypadku wybierzemy przedmioty w klasycznych barwach. Nie dążmy do poszukiwania czegoś unikatowego, starajmy się, by wszystkie przedmioty współgrały ze sobą pod względem kolorystycznym, strońmy jednak od mocnych barw.

śr. ocena 0 / głosów 0