Ile kosztuje montaż kuchni na zamówienie?

Koszt zakupu i montażu mebli kuchennych, które zostały dla nas wykonane na wymiar, czyli zabudowy kuchennej na zamówienie według wielu osób znacznie przewyższa koszt kupienia gotowych mebli kuchennych w sklepie. Czy jednak rzeczywiście zrobienie mebli kuchennych na wymiar w XXI wieku jest tak bardzo kosztowne? Czy korzyści, jakie osiągniemy poprzez wykonanie zabudowy kuchennej na wymiar są warte swojej ceny? Od czego w ogóle zależy cena mebli kuchennych na wymiar? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule.

montaż kuchni

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zabudowę kuchenną na wymiar?

Wykonanie zabudowy kuchennej na wymiar przede wszystkim pozwala na w pełni funkcjonalne wykorzystania całej powierzchni kuchni lub sąsiadującego z salonem aneksu kuchennego. Dzięki takim meblom istnieje duża szansa, że w kuchni uda się zmieścić wszystkie potrzebne nam akcesoria i urządzenia AGD,  nawet jeżeli nie mamy na nie zbyt dużo miejsca. Meble kuchenne na wymiar będą po prostu idealnie dopasowane do wymiarów kuchni i dzięki nim uda się w pełni wykorzystać dostępne miejsce. Oczywiście takiej możliwości nie będziemy mieli, jeżeli w swojej kuchni umieścimy meble gotowe, które kupiliśmy w sklepie. Co więcej, tworząc zabudowę kuchenną na wymiar, mamy możliwość „schować” w niej także umieszczone w kuchni urządzenia AGD. To pozwoli nam dodatkowo oszczędzić trochę miejsca, a w dodatku sprawi, że nasza kuchnia naprawdę będzie wyglądała pięknie.

Jakie elementy wpływają na cenę mebli kuchennych na zamówienie?

Decydując się na zamówienie mebli kuchennych, które będą wykonane dokładnie na wymiar naszej kuchni, trzeba jednak wiedzieć, z jakimi będzie się to wiązało wydatkami.

Jak tłumaczy nasza rozmówca, specjalista z salonu meblowego ZOV w Poznaniu, który ma także swoje placówki w Warszawie i we Wrocławiu i w którym wykonywane są także meble kuchenne na wymiar: Odpowiedź na pytanie: ile kosztuje stworzenie i montaż mebli kuchennych na zamówienie może być tylko jedna: To zależy. To zależy od tego, jak duża jest kuchnia, w której planujemy zamontować meble wykonane na wymiar, to zależy od tego, jakie dokładnie meble chcielibyśmy, aby się w niej znalazły, to zależy od tego, z jakich materiałów byśmy chcieli, żeby były one wykonane, a na dodatek jeszcze od tego, jakie i ile urządzeń AGD byśmy chcieli w swojej kuchni umieścić. Wszystkie te elementy będą decydowały o ostatecznych kosztach montażu kuchni w domu.

Jak można policzyć koszty stworzenia mebli kuchennych na wymiar?

Planując stworzenie mebli kuchennych na wymiar oczywiście w pierwszym kroku powinniśmy znaleźć odpowiedniego jej wykonawcę. To właśnie od niego bowiem będzie głównie zależało to, jak wysoki będzie koszt stworzenia zabudowy kuchennej na wymiar. Ważne będzie także to, z jakich materiałów byśmy chcieli, aby nasze meble zostały stworzone. Najtańszą możliwością jest oczywiście stworzenie mebli z płyt drewnopochodnych. Jeżeli klientowi zależy na tym, żeby jak najwięcej oszczędzić, może zdecydować się na stworzenie mebli kuchennych z płyt laminowanych. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak stworzenie korpusów szafek z tańszych płyt laminowanych, natomiast frontów z płyty MDF lub nawet z litego drewna. To jednak oczywiście od razu też nieco podwyższy ostateczny koszt wykonania wszystkich mebli.

Na ostateczną cenę mebli kuchennych na wymiar będą miały też wpływ m.in. takie elementy, jak zastosowane wyposażenie dodatkowe, takie jak kosze cargo, systemy szuflad, systemy narożnikowe czy inne niż standardowe systemy otwierania szafek. Nie można również zapomnieć o tym, że niektóre firmy będą sobie życzyły także zapłaty za stworzenie projektu zabudowy kuchennej. Nie zawsze jednak tak jest i coraz więcej firm stworzenie projektu wlicza w koszty stworzenia samej kuchni. Tak samo jest z późniejszą usługą ich montażu. Warto, żeby zajął się tym wykonawca mebli, ponieważ jeżeli w trakcie pomiarów lub w trakcie ich produkcji wystąpią jakieś pomyłki, to będą mogli je od razu poprawić.

śr. ocena 0 / głosów 0