Drewniane meble kuchenne – zakup wart rozważenia?

Praca nad aranżacją wnętrz mieszkalnych to z jednej strony przyjemność, z drugiej zaś spore wyzwanie. Szczególnie trudne może okazać się rozplanowanie przestrzeni kuchennej, która powinna zapewniać jak największą funkcjonalność, a jednocześnie ładnie się prezentować. Najlepszym sposobem na zagospodarowanie tego wyjątkowego wnętrza jest zamówienie zabudowy kuchennej na wymiar. Czy w takiej sytuacji meble drewniane są dobrym rozwiązaniem?

meble-kuchenne

Naturalne drewno – szlachetny materiał w stolarstwie

Myśląc o szlachetnych materiałach do budowy mebli, zwykle wyobrażamy sobie drewniane sprzęty do salonu. Rzeczywiście, drewno stanowi nieodłączny element wyposażenia stylowych wnętrz pokojów gościnnych i reprezentacyjnych, jednak doskonale sprawdza się również w kuchniach.

W większości współczesnych kuchni, zwłaszcza w małych mieszkaniach, meble kuchenne wykonywane są z tańszych i jednocześnie mniej trwałych płyt sklejkowych. Bardzo często fronty wyklejane są okładziną imitującą drewno, jednak niższa jakość takich rozwiązań jest dostrzegalna na pierwszy rzut oka – zauważa ekspert z Fabryki Mebli Rustikal w Sierpcu.

Sprzęty oferowane przez sieci sklepów meblowych rzadko produkowane są z naturalnego drewna. W masowej produkcji dąży się przede wszystkim do maksymalnego obniżenia kosztów, przy czym jakość i uroda stanowi niestety sprawę drugorzędną. Dlatego osoby, które w swoich domach pragną stworzyć wyjątkową atmosferę i nie godzą się na kompromisy w kwestii jakości, decydują się raczej na zamówienie drewnianych mebli kuchennych na wymiar bezpośrednio u producenta.

Zalety drewnianych mebli kuchennych

Podstawową zaletą mebli z drewna jest ich trwałość. Podczas gdy fronty mebli ze sklejki łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym, są podatne na ścieranie i rozwarstwianie, w przypadku elementów wykonanych z litego drewna nie mamy tego problemu. Jednorazowa inwestycja w drewnianą zabudowę kuchenną będzie odwdzięczać się mieszkańcom przez wiele długich lat.

Zmawiając drewniane meble kuchenne na wymiar klient może w najwyższym stopniu decydować o ostatecznym efekcie estetycznym. Projekt przygotowywany jest indywidualnie pod dostępną przestrzeń, a wygląd mebli odpowiada upodobaniom zamawiającego.

Na drewno z pewnością warto zdecydować się planując kuchnię klasyczną. Stylowe meble drewniane mogą posiadać ciekawe zdobienia, które w przypadku innych materiałów wyglądałyby nieautentycznie. Jednak również w przypadku nowoczesnego wystroju kuchni, naturalne drewno pozwala skomponować nietuzinkową i piękną aranżację. W takich sytuacjach można bawić się np. łączeniem prostych form podstawy mebli z elementami wykonanymi z innych materiałów, takich jak szkło i metal.

śr. ocena 4.5 / głosów 8