Do jakich wnętrz najlepiej pasują meble kuchenne w stylu nowoczesnym

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w którym powinniśmy czuć się wygodnie przy zachowaniu możliwie jak najwyższej jego funkcjonalności. Miejsce, w którym przygotowujemy potrawy, ale też często ulubiony zakątek gości na domowym przyjęciu. Powinno zatem odznaczać się nie tylko praktycznością, ale również elegancją. Poniżej znajdą Państwo kilka wskazówek, jak zagospodarować przestrzeń kuchenną z wykorzystaniem mebli w nowoczesnym stylu.

meble-kuchenne

Nowoczesne kuchnie z wyspą

Kuchnia to serce każdego domu. To tu spędzamy mnóstwo czasu, przygotowując czy spożywając posiłki. Właśnie dlatego warto zadbać o funkcjonalność i estetykę mebli kuchennych – mówi specjalista z Pinio Kuchnie, śląskiej firmy od lat zajmującej się projektowaniem, produkcją oraz montażem mebli kuchennych.

Nowoczesne meble kuchenne powinny odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością –dobrze gdyby były zatem nie tylko stylowe i wizualnie dopasowane do wnętrza, ale również wpasowywały się wymiarowo i były wygodne w użytkowaniu.

Nowoczesna kuchnia tylko pozornie wydaje się zimna, wręcz laboratoryjna. Wszystko jednak zależy od jej wystroju, na który składają się meble kuchenne – krzesła, blaty, fronty szafek i wiele innych, tylko pozornie mało istotnych elementów. Industrialne i nowoczesne wnętrze dobrze wygląda z umeblowaniem utrzymanym w chłodnej kolorystyce (wówczas, dla równowagi, dobrze jest utrzymać ściany w delikatnym odcieniu, aby nieco ożywić wnętrze kuchenne).

Zabudowa kuchni – jasna czy ciemna?

Wybierając meble do kuchni na wymiar, przede wszystkim powinniśmy postawić sobie pytanie – czy chcemy, by nasza kuchnia zaliczała się do kuchni jasnych, czy też do ciemnych. Te pierwsze tylko z pozoru są bardziej podatne na widoczne zabrudzenia. Połyskujące ciemne blaty są równie mocno narażone na widoczność plam czy okruchów.

Warto zaznaczyć, że biały kolor mebli świetnie sprawdza się zarówno w kuchniach otwartych, jak i zamkniętych – znacznie ożywia wnętrze i wywołuje przyjemne, estetyczne wrażenie.

Jeśli chodzi o ciemne kuchnie, to te również cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Elegancki, ale wcale niekoniecznie stonowany klimat takiego pomieszczenia kuchennego to zasługa takich odcieni jak ciemne drewno (wenge), orzech czy zebrano. Należy jednak pamiętać, że, aby nasza kuchnia nie sprawiała wrażenia ponurej, trzeba dawkować ciemne kolory w jej wnętrzu (dotyczy to zwłaszcza kuchni niedoświetlonych, bez okien). Dobrze jeśli jej kolorystyka jest wyważona – jeśli decydujemy się na ciemne meble, to pomalujmy ściany na jasny kolor.

śr. ocena 5 / głosów 4