Dlaczego warto kupować meble kuchenne od producenta?

Własny dom lub mieszkanie to bardzo często jedno z naszych najważniejszych życiowych marzeń. Jest spełnione w stu procentach, gdy dodatkowo ta przestrzeń urządzona jest w sposób funkcjonalny i zgodny z naszym poczuciem estetyki. Sercem domu lub mieszkania jest zwykle kuchnia i jadalnia, miejsce, w którym wspólnie przygotowujemy i spożywamy posiłki, rozmawiamy i dzielimy się codziennymi sprawami, ważnymi przemyśleniami. Chcemy więc o nią szczególnie zadbać podczas aranżacji. Dlaczego warto kupować meble kuchenne od producenta?

meble-kuchenne

Projektowanie kuchennej przestrzeni

Aranżację każdego pomieszczenia powinniśmy zacząć od opracowania jak najbardziej precyzyjnego projektu, który pomoże nam w wyborze odpowiednich mebli i sprzętów. W planie zagospodarowania kuchni uwzględniamy niezbędne rozwiązania w taki sposób, by bez trudu zmieścić wszystkie potrzebne urządzenia i zapewnić sobie właściwą przestrzeń do przygotowywania posiłków. Uwzględniamy nie tylko potrzebny metraż do zmieszczenia np. lodówki, kuchenki i piekarnika – powinniśmy zwracać uwagę także na kwestie, o których czasem niestety zapominamy:

  • w którą stronę będą otwierały się drzwi lodówki – nie mogą uderzać o futrynę drzwi, blat, czy kuchenny stół,
  • w jakim miejscu umieścimy kuchenkę – kuchenka, szczególnie gazowa nie powinna znajdować się pod oknem,
  • w jakim miejscu umieścimy piekarnik – zależy nam na tym, by mieć do niego pełny dostęp.

O pomoc w projektowaniu kuchni możemy poprosić architekta wnętrz lub producenta mebli, który ma w swojej ofercie takie wsparcie techniczne. Drugie rozwiązanie jest korzystniejsze i to jeden z głównych argumentów, które przemawiają za kupowaniem mebli kuchennych od producenta.

Meble kuchenne od producenta – meble na wymiar

Kiedy opracujemy wstępny projekt aranżacji kuchni, rozplanujemy jej układ, możemy przejść do wyboru odpowiadającego nam stylu i kolorystyki. Możemy wybrać meble w stylu klasycznym, nowoczesnym, czy w stylu łączącym te dwa trendy. Jak mówi nam przedstawiciel Fabryki Mebli Kuchennych TOCE z województwa mazowieckiego, w sieciowych salonach również możemy kupić meble w różnym stylu, jednak niezwykle rzadko uda nam się idealnie zapełnić nimi kuchenną przestrzeń. Zakup mebli kuchennych od producenta to zarówno możliwość nadania im indywidualnego, dopasowanego do naszych preferencji stylu, jak i idealnych wymiarów. Powinno nam zależeć na tym, by w naszej kuchni było jak najmniej niewykorzystanej powierzchni – unikamy niepotrzebnych przerw, czy pustych wnęk, w których tylko gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Na koniec warto też dodać, że meble kuchenne od sprawdzonego producenta to meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia.

śr. ocena 5 / głosów 5