Czym powinny się charakteryzować meble do kuchni?

Remont domu czy poszczególnych pomieszczeń to duże przedsięwzięcie. Trzeba wszystko odpowiednio zaplanować, łącznie z narzędziami, materiałami do wykończenia wnętrz, ale także meblami, jeśli myślimy o ich wymianie. Przy decydowaniu się na umeblowanie salonu patrzymy przede wszystkim na wygodę oraz aspekty wizualne. Wybór odpowiednich sprzętów do kuchni wymaga jednak skupienia się na innych aspektach. W tym przypadku najważniejsza jest funkcjonalność oraz materiał, z jakiego wykonane są meble. Musimy pamiętać o tym, że w kuchni panuje wysoka wilgotność powietrza – nie tylko ze względu na mieszczący się tam zlew czy zmywarkę, ale również z uwagi na to, że w kuchni dużo się gotuje.

meble kuchenne

Jak wybierać meble do kuchni?

Przede wszystkim meble powinny być dopasowane do naszych oczekiwań. Wybór koloru wykończenia zależy od nas, jednak musimy pamiętać, aby nie pomniejszać wizualnie już i tak małej kuchni, bo wtedy spędzanie w niej czasu będzie dla nas niczym kara, a nie przyjemność. Najlepiej jest zdecydować się na sprzęty zaprojektowane oraz wykonane pod wymiar. Ma to duże znaczenie w mniejszych wnętrzach bądź tych o niecodziennych kształtach – kiedy mamy w kuchni wnękę bądź ścianę skośną. Projektowaniem kuchni oraz wykonaniem gotowej aranżacji według projektu klienta zajmuje się firma OFI Meble.

Czym powinny się charakteryzować meble do kuchni?

Meble powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najlepiej wybrać takie, które nie poddają się wilgotności i które są odporne na poplamienia. Jeśli chcemy móc bez przeszkód postawić gorący garnek na blacie, najlepiej będzie zainwestować w płyty z kamienia – wtedy będziemy mieć pewność, że po garnku nie zostanie nieestetyczna wypalona czy wytopiona plama. Poza tym meble do kuchni muszą być solidne. Jeśli decydujemy się na wiszące szafki, muszą one być odpowiednio zabezpieczone, aby nie spadły ze ściany. Dobrze jest zadbać o dodatkowe oświetlenie – mogą to być małe lampki LED-owe, wbudowane w konstrukcję szafek. Kiedy zdecydujemy się na meble drewniane, trzeba pamiętać o ich właściwej pielęgnacji i wystrzegać się płyt meblowych, mających za zadanie tylko imitowanie drzewa.

Meble pod zabudowę

Ci, którzy decydują się na meble pod zabudowę, zazwyczaj lubią minimalizm. Popularne są sprzęty bez klamek bądź uchwytów do otwierania. Zazwyczaj nawet lodówka jest tak doskonale wkomponowana, że osoba, która pierwszy raz wejdzie do pomieszczenia, nie będzie wiedziała, gdzie znajdują się jej drzwiczki. Przy tego typu meblach również najlepiej wybrać te wykonywane na zamówienie. OFI Meble oferuje swoim klientom nie tylko wykonanie umeblowania kuchni, ale również wyposażenie go w sprzęty kuchenne znanych i cenionych producentów, takich jak Mastercook, Electrolux, Bosch czy Beko.

Trudno w jednym zdaniu powiedzieć, czym powinny się charakteryzować meble do kuchni. Każdy z nas ma bowiem inny gust. Jednak uniwersalne wartości, jakimi musi się odznaczać umeblowanie kuchenne, to na pewno odporność na wilgoć, solidność wykonania oraz elegancja. Reszta uzależniona jest od indywidualnych upodobań właścicieli mieszkania bądź domu.