Czym charakteryzują się fronty w stylu angielskim?

Cechy charakterystyczne stylu angielskiego Styl angielski uwidacznia się w jasnych, stosunkowo stonowanych kolorach (biel, beż, a nawet pastelowa żółć). Pojawiają się fronty z ramką, ozdobne pilastry oraz rzeźbione wieńce, a także niezależne eleganckie dekoracje. Stylowa kuchnia angielska charakteryzuje się raczej otwartą powierzchnią – znajdziemy tu różne półki, regały, wnęki i witryny, pozwalające na wyeksponowanie np. […]

Fronty w stylu angielskim

Cechy charakterystyczne stylu angielskiego

Styl angielski uwidacznia się w jasnych, stosunkowo stonowanych kolorach (biel, beż, a nawet pastelowa żółć). Pojawiają się fronty z ramką, ozdobne pilastry oraz rzeźbione wieńce, a także niezależne eleganckie dekoracje. Stylowa kuchnia angielska charakteryzuje się raczej otwartą powierzchnią – znajdziemy tu różne półki, regały, wnęki i witryny, pozwalające na wyeksponowanie np. zastawy stołowej. Zabudowa ma formę klasycznej – pojawiają się górne i dolne szafki. Wszystkie meble są wykonane z drewna.

Wyróżniamy kilka rodzajów stylu angielskiego. Klasyczna odmiana cechuje się elegancją i schludnością zarazem, natomiast w wersji podmiejskiej pojawiają się kwiatowe elementy dekoracyjne i fronty przecierane. Niczym dziwnym są naturalne tkaniny z kwiecistymi motywami, suszone zioła oraz koronkowe serwetki. Kuchnia angielska w stylu „cottage” jest znacznie bardziej klimatyczna i przytulna. Jeżeli postawimy na dąb, sosnę, czy buk otrzymamy kuchnię angielską z domieszkami stylu skandynawskiego, które stanowi obecnie najbardziej pożądaną opcję. Ostatnimi czasy popularność zyskuje też tzw. wersja kolonialna, łącząca jasne fronty z ramkami i drewniane blaty (z drewna wenge, palisandru czy hebanu). W tej odmianie całe wnętrze jest ozdobione lampami i eleganckimi, oryginalnymi misami w kolorze kości słoniowej. Nie brakuje również naturalnych, jednobarwnych tkanin.

Aby uzyskać najlepszy efekt, wszystkie elementy najlepiej kupować u sprawdzonych producentów. Salon meblowy Góra proponuje fronty w stylu angielskim na wymiar. Każdy domownik może wybrać odpowiadającą mu kolorystykę, materiał oraz wzornictwo, dzięki czemu osiągnie pełnię zadowolenia.

Inne elementy kuchni angielskiej

W kuchniach angielskich często pojawia się duża, przestronna wyspa kuchenna, stanowiąca główną przestrzeń do rozmów, spożywania posiłków, a także ich przygotowywania. Mebel pełni też funkcję barku i miejsca do przechowania akcesoriów i sprzętu kuchennego. Innym rozwiązaniem jest duży, masywny i solidny stół z wygodnymi, tapicerowanymi krzesłami o prostej formie, przy którym gromadzi się cała rodzina. Dobrą opcję stanowią stoły rozkładane, zapewniające jeszcze więcej miejsca dla ewentualnych gości podczas różnych przyjęć.

śr. ocena 0 / głosów 0