Ceramiczne zestawy kawowe. Czego nie powinno wśród nich zabraknąć?

Elegancki zestaw kawowy jest idealnym dopełnieniem wyposażenia domu. Często jest używany w czasie spotkań ze znajomymi lub przy porannej kawie. Jednak trudno jest wybrać odpowiedni zestaw kawowy, który ma wszystkie niezbędne elementy. Częstym zakupem są naczynia wykonane z ceramiki.  Jakie rzeczy powinny znajdować się w kompletnym zestawie kawowym?

kawa w filiżance

Co powinien zawierać zestaw kawowy?

Każde naczynie znajdujące się w zestawie pełni określoną funkcję. Dlatego warto postawić na skompletowany już zestaw kawowy, który zawiera czajnik, komplet filiżanek ze spodkami, talerzyki do ciasta, dzbanek na mleko oraz cukierniczkę.

Podstawę każdego zestawu kawowego pełnią filiżanki. Można znaleźć ich różne pojemności w zależności od rodzaju napoju. Najmniejsze są przeznaczone do picia espresso, a największe do cafe latte. Jednak chcąc mieć podstawowy zestaw, warto na początku wybrać filiżanki o klasycznej pojemności. Można je wtedy wykorzystać nie tylko do picia kawy, ale i herbaty.

Kolejnym elementem są spodki. Podstawki w komplecie do filiżanek zapewniają im elegancki wygląd oraz ułatwiają serwowanie kawy. Na spodku bezpieczniej jest przenieść naczynie wypełnione gorącym napojem, a dodatkowa podstawka zabezpieczy obrus przed plamami. Co więcej, gość może odłożyć na nim łyżeczkę. Warto pamiętać, że spodki nie służą do serwowania ciasta lub innych smakołyków.

W serwisie kawowym obowiązkowym elementem jest pojemny czajnik. Warto wybrać komplet, w którym jest również podgrzewacz. Zachowuje on dłuższej ciepło napoju, a dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu może dodatkowo zapobiegać ucieczce aromatu kawy na zewnątrz. Taki model idealnie sprawdza się przy podawaniu kawy i herbaty.

Zestaw kawowy powinien dodatkowo zawierać takie elementy jak dzbanek do mleka oraz cukiernicę. Są one przydatne przy serwowaniu kawy, ponieważ całość prezentuje się elegancko i spójnie na stole. Dodatkowo każdy może sobie dodać cukru i mleka według gustu.

W zestawie kawowym nie powinno zabraknąć także talerzyków deserowych. Przy kawie zawsze serwuje się coś słodkiego, dlatego sprawdzają się do tego idealnie. Każdy ma miejsce na położenie kawałka ciasta, dlatego spodki od filiżanek mogą pozostać czyste.

Jak wybrać ceramiczny zestaw kawowy?

Wybierając zestaw kawowy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim należy zastanowić się nad liczbą zawartych w nim elementów. Zestawy kawowe zazwyczaj są przystosowane do serwowania kawy dla 4, 6 lub 8 osób. Można wybrać komplet mniejszy, który ma służyć każdego dnia tylko domownikom lub większy przeznaczony na specjalne okazje, podczas spotkań w większym gronie.

Jak mówi sprzedawca ze sklepu z polską ceramiką Ceramika DesignZestaw kawowy jest kompletem naczyń, które służą do podawania zarówno kawy, jak i herbaty. Dzięki zakupowi całego serwisu wszystko wygląda spójnie i elegancko. Wybierając zestaw kawowy, warto postawić na ceramikę kamionkową. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały na wysoką i niską temperaturę. Zapewnia to bezpieczeństwo przy piciu gorących napojów. Wysoka jakość wykonania dodatkowo pozwala na długie użytkowanie całego zestawu.

Ceramiczne zestawy kawowe są wykonywane ręcznie, dzięki temu są niepowtarzalne. Zastosowany materiał zapewnia odporność na działanie środków chemicznych, dlatego można je bezpiecznie myć. Dodatkowo takie naczynia są malowane ręcznie, więc są wykonane w sposób bardzo staranny. Zakup zestawu kawowego jest ponadczasowym elementem każdego domu.

śr. ocena 0 / głosów 0