Biała kuchnia w różnych odsłonach. Na jakie rozwiązania projektowe warto zwrócić uwagę?

Białe kuchnie zawładnęły polskimi domami. Pomysłowe aranżacje udanie łączą elementy nowoczesne i tradycyjne, tworząc wnętrza o niepowtarzalnym klimacie.

biala-kuchnia

W białych kuchniach niezmiennie urzeka ich piękno i uniwersalność. Jasne fronty szafek sprawiają wrażenie czystszych. Ponadto, świetnie komponują się z większością kolorów i materiałów wykończeniowych, dając szerokie pole do popisu kreatorom wnętrz. Planujesz zaaranżować białą kuchnię, ale nie wiesz, na jaki styl się zdecydować? Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek.

Nowoczesny minimalizm

Białe kuchenne barwy świetnie współgrają z prostymi, geometrycznymi szafkami o połyskliwych frontach. To idealnie rozwiązanie dla osób, ceniących nowoczesność i minimalizm.

Przestrzeń między szafkami wykańcza się przy użyciu materiałów nietypowych, takich jak szkło, blacha czy tapeta. Przepiękne i oryginalne kompozycje uzyskuje się również w połączeniu z cegłą – komentuje ekspert firmy PERFECTUS, wykonującej profesjonalne projekty wnętrz mieszkalnych.

Elegancka naturalność

Wielbiciele klasyki też znajdą coś dla siebie. Białe kuchnie idealne licują ze stylistyką naturalną. Ciekawy efekt dają połączenia mebli o tradycyjnych wzorach z kremowymi dodatkami i jasnym drewnem.

Do modnych, klasycznych rozwiązań, należą zwłaszcza białe kuchnie w stylach prowansalskim i angielskim. Ozdobne fronty, dekoracyjne uchwyty, drewniane blaty i płytki ceramiczne o motywach florystycznych, nadają kuchni ciepłego, klimatycznego oblicza – dodaje specjalista PERFECTUS.

Sterylnie i higieniczne

Osoby ceniące sterylność i higieniczność mogą postawić na ,,styl totalny”, w którym dominuje biel – białe szafki, ściany i podłoga. Nie da się ukryć, że kuchnia tego typu jest dość specyficzna. Niektórym może przypominać wnętrze gabinetu lekarskiego lub laboratorium… Mimo wszystko, stylistyka ta znajduje swoich zwolenników i jest często wdrażana w projektach kuchennych.

W stylu glamour

Styl glamour to jeden z najgorętszych trendów we współczesnym projektowaniu wnętrz. Do jego głównych założeń należy zestawianie kompozycji pozornie do siebie nie przystających. W przypadku białych kuchni, przejawia się to głównie zabawą barwami.

Białe elementy wyposażenia zyskują na wyrazie, jeśli połączymy je z odległymi na pierwszy rzut oka kolorami, np. amarantem, ognistą czerwienią czy czernią. Kontrasty tego typu możemy stosować np. przy wypełnianiu przestrzeni między szafkami – radzi przedstawiciel PERFECTUSA.

Nieograniczone możliwości

Powyższe aranżacje to jedynie sugestie. W komponowaniu białej kuchni ogranicza nas tak naprawdę wyłącznie wyobraźnia. Oczywiście nie warto przesadzać. Jeśli chcemy mieć pewność, że przestrzeń kuchenna zostanie zaaranżowana w sposób modny i stylowy, powinniśmy skorzystać z usług doświadczonych fachowców, takich jak specjaliści firmy PERFECTUS. Tylko projektant z wizją sprosta naszym wymaganiom i sprawi, że kuchenne cztery kąty staną się przestrzenią przyjazną dla oka.