Aranżacja kuchni z pazurem

Pastelowe meble i dodatki pasują właściwie do aranżacji każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Wielka moda na pastele odnajduje swoich zwolenników. Często pomysły takich aranżacji są adresowane do fanów przesadnie uroczych wnętrz. Dlatego też pastelowe meble kojarzą się z dziecięcym urokiem i cukierkowym efektem. A przecież pastelowe dodatki wcale nie muszą uczynić pokoju domkiem dla lalek. Pastele są łagodnymi barwami, które uspokajają, wyciszają i cieszą. Czemu zatem rezygnować z nich? Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać pastelowe dodatki w naszym mieszkaniu, aby pozostało ono w odpowiedniej dla nas stylizacji.

aranzacja kuchni

Solidna podstawa

Pastele w kuchni nie muszą stworzyć wykończenia pełnego słodyczy i dziecięcego czaru. Przekonamy Was, że mogą one współgrać z charakternym wnętrzem, dodając mu lekkości i stonowanej drapieżności. Naszą propozycją jest stylizacja kuchni na przestrzeń barową.

Jednym z elementów, za pomocą których możemy stworzyć taką aranżację, jest sięgnięcie po motyw retro. Na podłodze ułóżmy pod skosem czarno-białe płytki. Jeśli mamy kuchnię w formie aneksu połączonego z salonem, w jego pobliżu wyeksponujmy płyty winylowe. Coby uniknąć wspomnianego wyżej przesytu, ściany pomalujmy na biało i powieśmy na środku charakterystyczny barowy zegar. Wybierzmy stylowe rzeźby i biały klosz lampy sufitowej. W ten sposób stworzymy neutralną i delikatną bazę.

Inną inspiracją są czarne tablice z napisami kredą. Jeśli brakuje Wam pomysłów na taki napis, wystarczy zapisać swój ulubiony przepis albo przykładowe menu. Tablicę można zawiesić na ścianie i podświetlić ją małymi żarówkami.

A później pastelowe dodatki…

Dopiero taka podstawa pozwala na sięgnięcie po pastelowe dodatki. Powinniśmy jednak zrobić to dyskretnie i z wyczuciem. Możemy wybrać stół w kolorze ecru, na którym postawimy pastelowy wazon z takimi samymi kwiatami, pastelową zastawę, pastelowe naczynia i podkładki. Starajmy się wybierać niewiele takich dodatków. Niech będzie ich mniej, ale za to większych i wyrazistszych. Możemy wybrać pastelowy czajnik, imbryk albo uroczą konewkę. Pamiętajmy, że pastele to nie tylko pudrowy róż i niebieski. Do pastelowych kolorów należą zielenie, beże, odcienie bieli, szarości, kolory limonkowe i wiele innych.

Aby całości nadać jeszcze silniejszego charakteru, przełammy całość mocną czerwienią. Do białego stołu postawmy czerwone barowe krzesła, a w przypadku stołu narożnego – czerwoną pikowaną kanapę narożną. Wyrazistego akcentu nada również czerwona restauracyjna lodówka. Tak, to odważne, ale niesamowite połączenie, które stanowczo oddali nas od cukierkowego i subtelnego efektu!