Zalety mieszkania z miejscem postojowym

Planujesz zakup nowego mieszkania? Pamiętaj, aby zwrócić uwagę nie tylko na wielkość i standard samego lokalu, ale także całość inwestycji wraz z otaczającą budynki infrastrukturą. Szczególnie istotną kwestią jest obecność parkingów lub garaży z miejscami postojowymi dla mieszkańców. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom mieszkań z miejscami postojowymi.

miejsce-postojowe

Własne miejsce postojowe – oszczędność czasu i nerwów

Jeżeli już jesteś właścicielem samochodu, rozglądając się za mieszkaniem na pewno nie przeoczysz sprawy miejsc parkingowych. Brak własnego miejsca, przypisanego z góry dla lokatorów konkretnego mieszkania, wiąże się z koniecznością pozostawiania samochodu codziennie gdzie indziej, czasami blisko domu, ale czasami nawet na innej ulicy.

Najważniejszą zaletą mieszkania z miejscem postojowym jest oczywiście wygoda. W dzisiejszych czasach każda rodzina ma przynajmniej jeden samochód i nawet w relatywnie niewielkich miastach, takich jak Rzeszów, na ulicach i parkingach jest dość tłoczno – zauważa nasz rozmówca z rozmówca z ADMA DEVELOPMENT.

Posiadając miejsce postojowe do własnej dyspozycji, nigdy nie musisz spieszyć się w drodze powrotnej z pracy, bo nikt nie może ci go zająć. Odchodzi też stres związany z ryzykiem, że będziesz musiał zostawić swoje auto z daleka od domu. W tym momencie należy zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo.

Pozostawianie pojazdu daleko od mieszkania jest nie tylko kłopotliwe, ale też ryzykowne. Parkując auto na niestrzeżonym parkingu albo kilka przecznic od domu, można obawiać się kradzieży albo uszkodzenia samochodu w akcie wandalizmu. Z kolei kiedy parkujesz bezpośrednio pod blokiem lub w garażu podziemnym, możesz spać spokojnie.

Miejsce postojowe w garażu podziemnym

Zdecydowanie najlepszym z możliwych rozwiązań jest zakup mieszkania z miejscem postojowym w garażu podziemnym. Samochód zaparkowany w garażu zyskuje dodatkowe zabezpieczenie, nie tylko przed niepożądanymi osobami, ale też przed zmienną pogodą.

To ważne, zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy ujemne temperatury najmocniej oddziałują na samochody. Jeżeli odśnieżanie i skrobanie szyb nie należy do twoich ulubionych czynności o poranku, miejsce w garażu pozwoli ci zapomnieć o tych niedogodnościach. Nie będziesz też musiał obawiać się, że auto nie odpali.

Ważną zaletą miejsc parkingowych w garażach znajdujących się w budynku jest fakt, że do mieszkania dojdziesz zawsze suchą stopą, nawet w czasie słoty. Wracając do domu nigdy nie będziesz zmuszony biec do drzwi w ulewnym deszczu ani uważać, by się nie poślizgnąć. Z garażu podziemnego na dowolne piętro dostaniesz się windą, co docenisz przede wszystkim wracając do domu z ciężkimi zakupami.

śr. ocena 5 / głosów 5