Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania od dewelopera dla wielu osób jest najbardziej preferowanym sposobem na nabycie własnego lokum. Mieszkania z rynku pierwotnego mają zalet, których brakuje innym dostępnym opcjom. Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie od dewelopera? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, zanim podejmą Państwo ostateczną decyzję o zakupie nieruchomości.

Inwestycja na lata

Pamiętajmy, że nowe mieszkanie będzie inwestycją na lata, z której być może będą korzystać również nasze dzieci i wnuki – a jeśli nie, to mogą je zawsze sprzedać. Mieszkanie z rynku pierwotnego będzie miało zawsze większą wartość niż nieruchomość zakupiona na rynku wtórnym. Na takie mieszkanie łatwo też uzyskać kredyt z banku, a nie oszukujmy się, większość z kupujących nie może sobie pozwolić na taki kosztowny zakup za własne środki. Mieszkanie od dewelopera objęte jest też kilkuletnim okresem rękojmi, w razie jakichkolwiek problemów z naszym lokalem możemy się do niego zwrócić z prośbą o ich rozwiązanie.

Urządzamy jak chcemy

Dzięki kupnu mieszkania w stanie surowym możemy zaaranżować jego wnętrze dokładnie według swoich potrzeb. Samodzielne urządzanie mieszkania „od podstaw” dla wielu nabywców jest wielką przyjemnością, której nigdy by się nie wyrzekli na rzecz nabycia tańszego lokalu z rynku wtórnego. Wybierając mieszkanie od dewelopera, nie trzeba też inwestować własnych środków w jego gruntowny remont czy naprawianie ewentualnych szkód po poprzednich lokatorach. Nie da się też ukryć, że nowe budownictwo jest bardziej nowoczesne, ekologiczne i estetyczne w porównaniu z budynkami sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Nowe budynki wyposażone są również w odpowiednią infrastrukturę np. wygodne windy, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy podziemne garaże. Powstające teraz budynki uwzględniają również charakter otoczenia, w którym się znajdują, tworząc z nim spójną całość.

Bogaty wybór mieszkań

Rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny, oferta deweloperów takich jak firma Samson Dom obejmuje mieszkania o różnych wielkościach i usytuowane w wielu atrakcyjnych lokalizacjach. Wśród aktualnie realizowanych inwestycji są zarówno osiedla budowane w centrach miast, jak i na obrzeżach oraz poza ich granicami. Na rynku pierwotnym można nabyć, w zależności od swoich potrzeb, i kameralną kawalerkę, i duże mieszkanie usytuowane na kilku poziomach. Warto też wspomnieć o tym, że są to zwykle mieszkania bezpieczne, a w wśród sąsiadów są osoby o podobnych aspiracjach i stylu życia.

śr. ocena 5 / głosów 1