Systemy aluminiowe w budownictwie mieszkaniowym

Współczesne systemy aluminiowe, produkowane na potrzeby budownictwa mieszkaniowego, wyróżniają się wieloma zaletami. Nie dziwi więc fakt, że znajdują one różne zastosowania. Powszechnie wykorzystywane są m.in. do budowy okien, drzwi oraz specjalistycznych konstrukcji przeciwpożarowych w budynkach. O zaletach systemów aluminiowych i ich wykorzystaniu w praktyce przeczytasz w naszym artykule.

systemy aluminiowe dla okien w mieszkaniu

Zalety systemów aluminiowych

Dzięki właściwościom materiału wykonania, systemy aluminiowe charakteryzuje duża lekkość i wytrzymałość jednocześnie. Konstrukcje aluminiowe tego typu wyróżniają się nowoczesnością i funkcjonalnością. Wykazują one także wysoki stopień odporności na czynniki atmosferyczne takie jak opady deszczu, śniegu czy wysokie i niskie temperatury. Ponadto posiadają dobrą izolacyjność akustyczną.

Cennym właściwościom materiału wykonania systemy aluminiowe zawdzięczają także łatwość tworzenia konstrukcji o odpowiednich kształtach, idealnie dopasowanych do kształtów otworów okiennych czy drzwiowych. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że ich pielęgnacja nie wymaga wiele wysiłku i nie jest kłopotliwa.

Jak widać systemy aluminiowe posiadają wiele walorów, to zaś przekłada się na ich popularność w praktycznym zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym – zarówno w nowoczesnych budowlach, jak i w tradycyjnych domach.

Zastosowanie systemów aluminiowych

Systemy aluminiowe stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku konstrukcji okien, okien i drzwi balkonowych, drzwi i fasad oraz systemów przeciwpożarowych – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy BROS z Buku pod Poznaniem, specjalizującej się w produkcji nowoczesnych systemów aluminiowych.

Okna, których konstrukcja opiera się na systemach aluminiowych należą do najczęściej wybieranych na rynku. Inwestorów przekonuje ich wysoka jakość i precyzja wykonania. Ponadto okna ze stolarką aluminiową tego typu wyróżniają się wysokim stopniem izolacyjności termicznej, co z kolei zapewnia im wysoką klasę energooszczędności – dodaje nasz rozmówca.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku okien i drzwi balkonowych. Te same zalety sprawiają, że stanowią one jedną z najczęściej wybieranych przez inwestorów opcji.

Fasady, systemy przesuwne okien czy systemy przeciwpożarowe stanowią już dużo bardziej skomplikowaną konstrukcję. Jednakże systemy aluminiowe wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wysoce estetycznym wyglądem, dzięki czemu i tutaj sprawdzają się świetnie.

Dobre parametry techniczne systemów odgrywają szczególną rolę w przypadku stolarki przeciwpożarowej. Od jej konstrukcji zależy bowiem to, co dla nas jest najważniejsze, a mianowicie nasze zdrowie i życie. Montaż w budynkach drzwi ogniowych, przegród przeciwpożarowych czy aluminiowych okien przeciwpożarowych zapewnia bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom, którzy się w nich znajdują.

śr. ocena 5 / głosów 1