Salamander Greta – nowoczesne i stylowe profile okienne

Profile okienne z linii Salamander Greta to zrównoważone rozwiązanie, które kładzie nacisk na optymalny rozwój konfiguracji okien. Profile te są połączeniem wyjątkowej funkcjonalności z ponadczasowym designem. Wytwarzane przy użyciu materiałów pochodzących w 100% z recyklingu produkty charakteryzują podwyższone właściwości termoizolacyjne oraz duże możliwości aranżacyjne. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na te profile?

Profile okienne

Świetna trwałość

Wśród największych zalet profili okiennych Salamander Greta należy wymienić wyjątkową trwałość. Materiały użyte w procesie produkcji gwarantują odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie słoneczne. Solidność konstrukcji przekłada się na znakomite właściwości izolacyjne, tak ważne w budownictwie pasywnym. Powierzchnia profili Greta jest łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Przemyślana budowa profili daje pewność przedłużonej żywotności w nienaruszonym stanie. To rozwiązanie dedykowane wymagającym inwestorom.

Ponadczasowa elegancja

Profile z linii Salamander Greta wyróżnia także ponadczasowa elegancja. Smukła konstrukcja daje możliwość budowy dużych przeszklonych powierzchni, gwarantujących nielimitowany dostęp do naturalnego światła. Pochodzący w całości ze zdemontowanej stolarki i odpadów produkcyjnych materiał wykorzystywany do tworzenia profili umożliwia otrzymanie powierzchni o charakterystycznej i niepowtarzalnej strukturze, której wygląd przypomina beton. Ten nowoczesny trend widoczny w produkcji wypełnień drzwiowych, wykładzin podłogowych czy ceramiki, od teraz stosowany jest również w profilach okiennych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie AMB z Poznania, która od ponad 30 lat zajmuje się produkcją stolarki okienno-drzwiowej: Wyjątkowa, chropowata faktura profili okiennych Salamander Greta potrafi zmienić zwykłe okno w ponadprzeciętny przedmiot zachwycający swoim wyglądem. Prosty i minimalistyczny układ profili stanowi doskonałe dopełnienie zarówno tradycyjnych, jak i wykańczanych w oparciu o najnowsze trendy architektoniczne fasad budynków. Imitująca beton powierzchnia to symbol nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej.

Wysoka świadomość ekologiczna

Tworzywo sztuczne wykorzystywane w procesie produkcyjnym profili z linii Salamander Greta pochodzi w 100% z recyklingu. Podczas produkcji nie używa się drewna, będącego trudno odnawialnym surowcem. Materiał sztuczny jest przetwarzany w całości. W trakcie przetwarzania do atmosfery nie dostają się szkodliwe zanieczyszczenia. Zamknięty obieg prowadzący od produkcji do recyklingu czyni z profili Greta rozwiązanie w pełni ekologiczne. Z zużytych profili powstają nowe, więc każdy element ze starego produktu zawsze dostaje nowe życie. Odpowiedzialne korzystanie z dostępnych surowców to jedna z najważniejszych zasad zrównoważonego rozwoju. Świadomość ekologiczna prowadzi do oszczędzania energii i przyczynia się do lepszego życia nas wszystkich.

śr. ocena 0 / głosów 0