Rozwiązania automatyczne w nowoczesnych domach

Automatyczne systemy sterowania stają się nieodłącznym elementem nowoczesnych domów. Ułatwiają codzienne życie mieszkańców, gwarantują bezpieczeństwo, oszczędzają czas i zapewniają niespotykaną dotąd wygodę stosowania. Przyjrzyjmy się bliżej rozwiązaniom automatycznym do bram wjazdowych na posesję, bram garażowych, okien oraz rolet zewnętrznych i wewnętrznych.

Automatyka w nowoczesnych domach

Automatyka do bramy wjazdowej: komfort niewysiadania z samochodu

Jednym z podstawowych rozwiązań automatycznych stosowanych w nowoczesnych domach, jest automatyka do bramy wjazdowej. Dzięki temu na posesję można wjechać bez konieczności wysiadania z samochodu oraz ręcznego otwierania bramy. Dzięki możliwości otwarcia wjazdu z odległości nawet kilkuset metrów nie trzeba czekać na jej otworzenie się do zera. Wystarczy uruchomić napęd, kiedy jesteśmy w drodze do domu, a następnie po prostu przejechać przez już otwartą bramę w momencie, kiedy do niej dojedziemy.

Jest to rozwiązanie, które z pewnością docenimy zwłaszcza podczas intensywnych opadów deszczu, śniegu lub silnego wiatru. Siłowniki nie tylko umożliwią nam otwarcie bramy bez konieczności wysiadania, ale również przytrzymają ją na miejscu nawet podczas intensywnych podmuchów. Czujniki, fotokomórki i zabezpieczenia krańcowe zapewnią bezpieczeństwo korzystania, a jeśli tylko wykryją przeszkodę, zatrzymają bramę lub ją cofną. Nie trzeba się martwić, że nowoczesne systemy zadziałają nie tak, jak powinny – nawet w przypadku braku prądu bramę można zamknąć lub otworzyć korzystając z akumulatorów. A tymczasowy zanik energii nie zresetuje wprowadzonych ustawień.

Automatyka do bram garażowych. Wejdź do domu suchą stopą

Uzupełnieniem automatycznych systemów sterowania bramą wjazdową, jest automatyka do bramy garażowej. Dzięki temu po wjeździe na posesję można od razu wjechać do otwartego garażu, a następnie bez konieczności wysiadania z samochodu zamknąć bramę – co z pewnością docenimy podczas niesprzyjającej pogody. Siłowniki można zamontować do bram przesuwnych, uchylnych, segmentowych lub harmonijkowych, niezależnie od ich powierzchni.

Podobnie jak w przypadku siłowników do bram wjazdowych, te przeznaczone do bram garażowych są atrakcyjne wizualnie, kompaktowe, szybkie i wygodne w montażu. Posiadają zabezpieczenia, dzięki którym brama zatrzymuje się w momencie wykrycia przeszkody lub przekroczenia strefy bezpieczeństwa.

Automatyczne rozwiązania do okien i okiennic

Również okna mogą zostać wyposażone w systemy automatycznego otwierania. W jakich sytuacjach sprawdzi się to rozwiązanie? O ile tradycyjne okna, których klamka znajduje się na wysokości, do której możemy bez problemu sięgnąć, możemy otworzyć ręcznie, o tyle umieszczone w nietypowych miejscach niewielkie okna mogą sprawiać problem.

W pomieszczeniach gospodarczych, garażu, łazience, kotłowni lub na poddaszu funkcję okien mogą spełniać świetliki umieszczone pod sufitem, a nawet w dachu. Wówczas ich otwieranie i zamykanie może być problematyczne – a tym samym w pomieszczeniu może pojawić się wilgoć, pleśń, zaduch lub dym, który nie będzie miał naturalnego ujścia. Rozwiązanie? Automatyka okienna, która umożliwi otwieranie okien uchylnych lub świetlików na odległość. Dzięki temu z łatwością odświeżymy lub oddymimy pomieszczenia.

Automatykę można zastosować również w przypadku okiennic, zarówno przesuwnych, jak i skrzydłowych. Wystarczy jedno kliknięcie, by otworzyć okiennice bez konieczności otwierania okien.

Rozwiązania automatyczne do rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych

Kiedy zamiast okiennic okna wyposażone są w rolety zewnętrzne lub kraty, również możemy zdecydować się na rozwiązania automatyczne. Silniki walcowe o dużej mocy, mogą służyć do otwierania i zamykania krat ochronnych o wadze nawet do 360 kg. Dzięki silnikom wyposażonym w mechanizm przeciążeniowy nawet w przypadku przymarznięcia rolety lub pojawienia się przeszkody, pancerz rolety zatrzyma się, nie powodując tym samym uszkodzeń.

Również rolety i zasłony wewnętrzne można wyposażyć w system automatyczny, dzięki czemu do ochrony przed nadmiernym słońcem wystarczy nam mechanizm sterujący. Nie da się ukryć, że jest to znaczna wygoda, a także oszczędność czasu – wystarczy wcisnąć jeden przycisk, aby otworzyć lub zamknąć bramę, okno lub zasłonić rolety albo zasłony. Dlatego w ofercie oficjalnego dystrybutora MOTORLINE w Polsce znajdziemy szeroki wybór napędów automatycznych oraz akcesoriów, dzięki którym nasz dom będzie nie tylko nowoczesny, ale również niezwykle wygodny.

śr. ocena 0 / głosów 0