„Przeprowadzka” adresu i innych danych osobowych
Przeprowadzkę warto rozpocząć od spraw papierkowych (choć prawdę mówiąc, można zająć się nimi także po zmianie miejsca zamieszkania). Te sprawy to poinformowanie dostawców mediów o tym, że nie będziemy już korzystać z ich usług, przemeldowanie się w Urzędzie Miasta i zgłoszenie zmiany adresu w ZUS. Warto też poszukać ośrodka zdrowia w najbliższej okolicy naszego nowego lokum i wybrać swojego lekarza, wypełniając odpowiednią deklarację. A jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym, powinniśmy zgłosić fakt zmiany miejsca w byłej i przyszłej placówce edukacyjnej.
Pakowanie dorobku życia
Przeprowadzka to świetny moment na dokonanie generalnego przeglądu rzeczy, którymi obrośliśmy przez lata. Można oczywiście spakować totalnie wszystko i przewieźć samochodem do nowego mieszkania, ale po co marnować okazję, która najprawdopodobniej szybko się nie powtórzy? Z praktycznych rzeczy: trzymajmy wszystkie klucze, dokumenty itp. sprawy cały czas przy sobie. I podpiszmy w miarę szczegółowo zawartość każdego kartonowe pudełka. To znacznie skróci nam potem etap rozmieszczania ich zawartości w nowym mieszkaniu.
Sąsiedzi
Tutaj sprawa jest prosta, choć na pewno nie zabraknie emocji. Mamy na myśli pożegnanie obecnych sąsiadów (z żalem bądź z ulgą, w zależności od tego, w jakich stosunkach żyliśmy) oraz przywitanie się z osobami, z którymi od teraz będziemy sąsiadowali.
Po przeprowadzce
Wszystko przewiezione, rozpakowane i ułożone na właściwym miejscu. Warto teraz odpocząć, a potem wyjść na spacer, by poznać nową okolicę. Oczywiście pod warunkiem, że nie zrobiliśmy tego wcześniej. Co jeszcze? Postarajmy się patrzeć na nowe miejsce oczyma dziecka, dla którego wszystko jest ciekawe i warte uwagi.
Jeśli chcecie zmienić swoje życie na lepsze, zacznijcie od przeprowadzki do lśniącego i pachnącego nowością lokum. Na przykład do jednego z mieszkań tworzonych przez Kasiński Investment.