Nie wiesz, jakiej wielkości dom wznieść? Wybierz budynek modułowy

Znane powiedzenie mówi: nigdy nie mów „nigdy”. Czy budując dom, jesteś pewien, że kiedyś nie będziesz musiał go powiększyć? Czy musisz rezygnować z marzeń o dużym domu, tylko dlatego, że akurat dzisiaj stać cię tylko na coś mniejszego? Być może w przyszłości zmuszony zostaniesz do powiększenia domu o jakiś warsztat, sklep, biuro itp. Nieskomplikowaną możliwość rozbudowy niosą w sobie domy zestawiane z użytkowych kontenerów modułowych.

Dom modułowy

Wielofunkcyjne budownictwo modułowe

Zapewne większości z naszych czytelników użytkowe kontenery modułowe kojarzą się z jakimś zapleczem budowlanym czy innymi tymczasowymi obiektami stawianymi przy różnych doraźnych okazjach.

Okazuje się jednak, że owe kontenery to też doskonały pomysł na bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne budownictwo. Kontenery biurowe, technologiczne, magazynowe czy handlowe, często istniejące w danym miejscu od wielu lat, to normalny obrazek w miejscach naszego zamieszkania. Dzisiaj jednak z modułowych kontenerów stawia się także obiekty szkolne, hotelowe, biurowe, wojskowe i to wcale nie tymczasowe, lecz jako trwałe elementy lokalnej architektury.

To jednak nie wszystko. Oczywiście nasi czytelnicy, rzuciwszy okiem na tytuł naszego artykułu, wiedzą, o czym będziemy dalej pisali. O innowacyjnej metodzie budowy domów mieszkalnych z kontenerów modułowych opowiadali nam specjaliści z firmy Modular System.

Modułowe domy mieszkalne

Znowu zaczniemy od znanej maksymy: „geniusz tkwi w prostocie”. Nie wiemy, kto wpadł na pomysł, by użytkowe kontenery modułowe wykorzystać do budowy normalnych całorocznych domów mieszkalnych. Nie ma to dla nas istotnego znaczenia, ważne jest, że był to strzał w dziesiątkę. To idealne rozwiązanie dla młodych rodzin, którym zależy na szybkim zdobyciu własnego kąta, ale też dla osób starszych, które bez większego zachodu chciałyby względnie szybko zamieszkać we własnym domku.

Kontenery modułowe w całości produkowane są w halach produkcyjnych w dłuższych seriach, co zmniejsza koszty oraz czas ich wytwarzania. Gotowe kontenery zestawia się w odpowiednie konfiguracje już w miejscu powstawania domu.

Ponieważ mają konstrukcję szkieletową, można je w dowolny sposób ze sobą łączyć, dobudowywać w nich ścianki działowe, czy likwidować ściany niepotrzebne, tworząc większe pomieszczenia. Można je ustawiać jeden na drugim, budując wewnątrz w nich ciągi schodowe. W razie potrzeby domy z kontenerów da się łatwo rozbudować lub przenieść w inne miejsce.

śr. ocena 0 / głosów 0