Najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów do biura

Klimatyzatory są coraz popularniejsze – obecnie są niezbędnym wyposażeniem sklepów, biurowców, a nawet prywatnych mieszkań. Nic w tym dziwnego – dzięki nim łatwiej jest przetrwać upalne, letnie miesiące, gdy wskazówki termometrów przekraczają 30 stopni Celsjusza. Jakie klimatyzatory najlepiej sprawdzają się w biurach? Jaki produkt warto wybrać? Podpowiadamy!

klimatyzator w biurze

Praca w dusznych pomieszczeniach podczas upałów nie tylko obniża efektywność pracowników, ale może być także niebezpieczna. Dlatego każdy pracodawca powinien zadbać, aby w siedzibie jego firmy znalazły się klimatyzatory, które umożliwiają ustawienie optymalnej temperatury powietrza. Jaki produkt warto wybrać? Co znajdziemy na rynku?

Klimatyzator ścienny typu split

To bardzo popularny rodzaj klimatyzatora, który często możemy znaleźć w biurach. Jego głównym atutem są niewielkie wymiary, świetna wydajność i cicha praca. Zazwyczaj montowany jest na ścianie około 10-30 cm od sufitu. Klimatyzator jest bardzo wygodny w użytkowaniu, gdyż jego praca jest w pełni zautomatyzowana, natomiast sterowanie odbywa się przy pomocy nowoczesnego, bezprzewodowego pilota. Warto także zaznaczyć, że klimatyzatory ścienne są estetycznie wykończone i dostępne w korzystnych cenach. Pamiętajmy, żeby klimatyzatory oraz wentylatory kupować w zaufanym miejscu, jak firma A-Tec z Gdańska, która dysponuje szeroką ofertą.

Klimatyzator kasetonowy

Ten rodzaj klimatyzatora najczęściej spotykamy w sklepach, siłowniach i pomieszczeniach biurowych. Jego główną zaletą jest przede wszystkim atrakcyjny wygląd, dlatego świetnie sprawdzi się tam, gdzie walory wizualne są niezwykle ważne. Klimatyzator kasetonowy instalowany zostaje w przestrzeni sufitu podwieszanego, a wykończony jest dekoracyjnym panelem. Dzięki temu produkt nie tylko prezentuje się elegancko i subtelnie, ale także równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po pomieszczeniu.

Pamiętajmy, że zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania obowiązków jest niezwykle ważne. Klimatyzacja gwarantuje im nie tylko odpowiedni komfort pracy, ale także wpływa na ich efektywność i samopoczucie. Najlepsze klimatyzatory do biura spełniają szereg funkcji – są wygodne w użytkowaniu, gwarantują cichą pracę i prezentują się estetycznie. Jeżeli nie wiemy, jaki rodzaj produktu sprawdzi się w naszym biurze, skontaktujmy się ze specjalistami, którzy zaproponują nam klimatyzator, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

śr. ocena 5 / głosów 1