Elastyczne płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe wykorzystywane są zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i wewnątrz pomieszczeń. Najczęściej występują w dwóch rozmiarach:
- 53 x 270 milimetrów,
- 71 x 240 milimetrów.
Ich grubość to zaledwie 5 mm, a waga 1 m2 to zaledwie 7 kg. Bardzo dużą zaletą klinkieru jest wysoka odporność na działanie wysokich temperatur. Dzięki unikatowemu składowi mieszanki, docinanie oraz formowanie płytek jest niezwykle łatwe. Specjalista z firmy ELASTYCZNY KLINKIER Sp. z o.o. wyjaśnia: Podczas produkcji możliwe jest dodanie dowolnego barwnika, dzięki czemu możemy wybierać spośród ponad 6 tysięcy różnego rodzaju kolorów oraz odcieni. Dzięki temu każdy ma możliwość dopasowania odpowiedniego barwy klinkieru do elewacji domu lub aranżacji mieszkania – dodaje.
Klinkier elastyczny – idealny materiał na elewację domu
Wykonanie elewacji z cegieł klinkierowych powinno być planowane jeszcze na etapie projektowania budynku. Wiąże się to z koniecznością zastosowania ścian trójwarstwowych. Oznacza to postawienie warstwy nośnej, następnie ocieplenie jej za pomocą wełny lub styropianu, a na końcu utworzenie trzeciej warstwy ściany z klinkierowych cegieł będących elewacją.
Taki
proces jest procesem kosztownym oraz jest prowadzony na etapie budowy. A co w
sytuacji, kiedy dom jest już postawiony? Z pomocą przychodzi materiał, jakim
jest elastyczny
klinkier. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego spoiwa możliwe jest
przyklejenie płytek wykonanych
z elastycznego klinkieru do dowolnego materiału. Istnieje
jeden warunek – powierzchnia powinna być równa i sucha. System płytek
klinkierowych charakteryzuje niewielka waga, co pozwala na jego zastosowanie
nawet na starym tynku, dla którego nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia.
Elastyczność tego rozwiązania umożliwia natomiast dopasowanie płytek do
narożników ścian bez konieczności docinania.
Uniwersalny materiał dla każdego
Elastyczne płytki klinkierowe są współcześnie niezwykle popularnym materiałem. To produkowane pierwotnie w Holandii rozwiązanie coraz częściej jest wybierane przez Polaków. Wszystko ze względu na wysoką jakość, trwałość oraz bezproblemowy montaż i eksploatację. Dodatkowo idealnie odwzorowują naturalny materiał, a mnogość faktur oraz kolorów pozwala na dopasowanie ich do każdego budynku.