Klimatyzacja w mieszkaniu. Kiedy naprawdę warto się na nią zdecydować?

Każdy kiedyś odczuł, jak przykre mogą być upały, gdy okna mieszkania wychodzą na południe. W takich chwilach często myśli się o zainstalowaniu klimatyzacji. Działający klimatyzator faktycznie zauważalnie poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach objętych jego zasięgiem. Jednak czy tylko z takiego powodu ludzie decydują się założyć w domu klimatyzację? Dlaczego warto?

Klimatyzacja w mieszkaniu

Wygodne sterowanie temperaturą w domu

Główną zaletą klimatyzacji domowej jest optymalny komfort termiczny. Istnieje przedział temperaturowy, w którym człowiek najlepiej się czuje. To samo tyczy się całego życia, jak też pracy. Klimatyzację docenia się zwłaszcza w czasie upałów, gdy trudno obniżyć temperaturę w mieszkaniu. Można to zrobić jedynie nocą, i to w takim przypadku, gdy na zewnątrz będzie znacznie chłodniej.

W nowoczesnych urządzeniach klimatyzacyjnych oprócz czujników temperatury są również podzespoły kontrolujące wilgotność powietrza. Nie każdy wie, że poziom nawilgocenia atmosfery ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Niektórzy dobrze kojarzą zimowy czas, gdy kaloryfery nadmiernie przesuszają pomieszczenia, czego efektem są różne niepożądane zjawiska, takie jak pogorszenie stanu skóry, pękające naczynka w nosie i odrapane gardło. Szczególnie ciężko jest osobom, które chorują na zespół suchego oka. Gdy tylko zauważysz u siebie tego rodzaju dolegliwości, warto zastanowić się nad zainstalowaniem klimatyzacji z funkcją nawilgacania powietrza.

W razie niepewności co do typu urządzenia warto zasięgnąć informacji w miejscach takich, jak Instal-Tech. Kompetentni sprzedawcy na pewno znajdą radę na wszelkie problemy związane z wyborem odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego.

Czyste powietrze bez alergenów i drobnoustrojów

Klimatyzacja to nie tylko dogodna temperatura i prawidłowa wilgotność. Większość nowoczesnych urządzeń posiada dodatkowe funkcje oczyszczania powietrza. Specjalne filtry zatrzymują nie tylko składniki smogu, ale przede wszystkim wszelkiego rodzaju alergeny i drobnoustroje. Sprzyja temu system filtrujący oraz funkcja jonizacji.

Z tego wynika, że klimatyzacja domowa jest zbawienną rzeczą w przypadku występowania u domowników alergii czy astmy. Alergeny, takie jak kurz, sierść zwierząt i pyłki roślin, są na bieżąco wyłapywane, a stan funkcjonowania osoby chorej znacznie się poprawia. Ludzie całkiem zdrowi też potrafią odczuć różnicę między zwykłym powietrzem a tym, które jest oczyszczone i zjonizowane przez klimatyzator.

śr. ocena 0 / głosów 0