Jakie są główne zalety mieszkań w stanie deweloperskim?

Mieszkania w stanie deweloperskim to najpopularniejsze rozwiązanie, na które decydują się inwestorzy. Wpływ na to ma wiele różnych czynników. Wraz z rozwojem technologicznym, wzrastają także oczekiwania względem nieruchomości. Nie tylko cena ma dziś znaczenie, ale głównie komfort życia. Inwestycja w nowe mieszkanie to często spełnienie marzeń. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety mieszkań w stanie deweloperskim

Zalet mieszkań w stanie deweloperskim jest wiele i należy do nich z pewnością dużo nowoczesnych rozwiązań, które oferują deweloperzy. Mieszkania z rynku wtórnego budowane były jakiś czas temu, bardzo często z wykorzystaniem starych technik z zakresu budownictwa. W obecnych czasach stawia się głównie na trwałość i ekologię budownictwa. Mieszkania nowe to także wiele różnych udogodnień takich, jak winda, parking podziemny, a także dogodne położenie blisko natury i parków. Można wybierać mieszkania z dużymi balkonami oraz tarasami. W starym budownictwie praktycznie nie ma na to szans. Mieszkania w stanie deweloperskim to także rozwiązanie doceniane przez osoby, którym zależy na tym, aby lokal idealnie wpisywał się w ich potrzeby. Rynek wtórny wiąże się z zakupem mieszkań, które były użytkowane przez wiele lat. Wyposażenie może więc całkowicie nie być zgodne z oczekiwaniami nowych użytkowników, a zmiany to duże koszty. Mieszkania w stanie deweloperskim dają możliwość sprecyzowania swoich potrzeb już na etapie projektu. Niektórzy deweloperzy dają możliwość dostosowania lokalu do wymagań inwestora i zdecydowanie, gdzie postawić ścianki działowe, czy też powiększyć jedno pomieszczenie kosztem drugiego. Wybierając nowe mieszkanie, można także zdecydować się na lokal, który odpowiada potrzebom konkretnej osoby. Mieszkanie z dużym balkonem, tarasem, czy też z widokiem na panoramę to rozwiązania, które w przypadku rynku wtórnego wymagają wielu poszukiwań.

Dlaczego mieszkanie w stanie deweloperskim to dobre rozwiązanie?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim daje właścicielom wiele możliwości. Podstawową z nich jest urządzenie lokalu według własnego gustu i upodobań. Mieszkania z rynku wtórnego bardzo często wymagają gruntownego remontu, albo wymiany instancji. Wiąże się to z dużo wyższymi kosztami, niż w przypadku zaaranżowania lokalu w stanie deweloperskim. Jak mówi pracownik spółki deweloperskiej Raba oferującej sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim na Osiedlu Słonecznym w Myślenicach: Warto pamiętać, że wyłącznie na etapie deweloperskim można decydować o przestawianiu ścian i dokonywać prace, które wiążą się ze zmianą elektryki oraz hydrauliki. W mieszkaniach z rynku wtórnego nie ma już praktycznie takiej możliwości. W takim przypadku właściciel musi zaakceptować stan używanego lokalu, albo przeprowadzić kosztowny remont. Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, należy wybierać jedynie sprawdzonych deweloperów. Terminowość przeprowadzanych inwestycji oraz doświadczenie to gwarancja udanej transakcji.

śr. ocena 0 / głosów 0