Jakie rusztowania określamy mianem „warszawskich”?

Na rynku znaleźć można wiele typów rusztowań, w tym te określane mianem warszawskich. Takie produkty stworzono z myślą o konkretnych pracach na wysokości, dzięki czemu mogą one zapewnić bezpieczeństwo osób tworzących elewację lub ocieplenie budynku. Czym cechują się rusztowania warszawskie? Podczas jakich czynności wykorzystuje się takie konstrukcje?

rusztowania

Czym jest rusztowanie warszawskie?

Rusztowania warszawskie to konstrukcje złożone ze spawanych, metalowych ram. W przypadku takich produktów sposób łączenia poszczególnych rur jest niezwykle istotny. Dla osiągnięcia jeszcze większej stabilności stosuje się różne grubości elementów, układając je w sposób równoległy bez użycia dodatkowych narzędzi. Taka konstrukcja może sięgać aż 8 metrów, ale wszystko zależy od wybranej metody jej montażu.

Rusztowania warszawskie to jeden z popularniejszych rodzajów takich produktów. Pozwalają bowiem na stworzenie wysokiej, stabilnej konstrukcji za niewielkie pieniądze. Są one również stosunkowo łatwe w montażu i demontażu, co usprawnia cały proces przygotowywania stanowiska do przeprowadzenia prac budowlanych. Rusztowania tego typu w wielu przypadkach może złożyć jedna osoba. Ma to związek z niewielką masą elementów, która zazwyczaj nie przekracza łącznie 10 kg.

Do rusztowania warszawskiego niekiedy można przymocować kółka jezdne, co pozwala na znacznie łatwiejsze przesuwanie pomiędzy kolejnymi punktami. Jest to bardzo wygodne w przypadku prac związanych z malowaniem czy tynkowaniem ścian – mówi specjalista z firmy Ra-Do zajmującej się montażem i wypożyczaniem rusztowań.

Zastosowanie rusztowań warszawskich

Rusztowania warszawskie są wykorzystywane w związku z różnymi pracami budowlanymi i remontowymi. Najczęściej przydają się one podczas malowania, tynkowania, murowania, spawania, wstawiania okien oraz montowania instalacji i elementów ozdobnych. Tego typu produkty są stosunkowo lekkie i poręczne, dlatego sprawdzają się doskonale nie tylko na zewnątrz budynków, lecz także w ich wnętrzu. Wszystkie te cechy sprawiają, że takie konstrukcje cechują się szerokim spektrum zastosowań, czego nie można powiedzieć o wielu innych rodzajach rusztowań.

Decydując się na wypożyczenie lub zakupienie rusztowania warszawskiego, należy pamiętać o tym, że montaż takich konstrukcji jest regulowany prawem. Zgodnie z nim, jedynie osoby upoważnione mogą zajmować się składaniem takich produktów, co ma związek z zachowaniem bezpieczeństwa pracowników. Po zmontowaniu rusztowania konieczne jest także dokonanie oficjalnego odbioru przez kierownika budowy.

śr. ocena 0 / głosów 0