Jakie rozwiązania oferują producenci niewymiarowych drzwi na zamówienie?

Standardowe drzwi sprawdzają się najlepiej w typowych budynkach. Coraz częściej architekci poszukują jednak rozwiązań, które będą się wyróżniały zarówno, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i ukształtowanie przestrzeni we wnętrzu. Chętnie wykorzystywanym sposobem jest decydowanie się na podwyższenie wysokości pomieszczeń i stosowanie przeszkleń o dużych rozmiarach. Drzwi przeznaczone do takich obiektów muszą również być odpowiednio powiększone.

Drzwi wejściowe na zamówienie

Drzwi niewymiarowe, czyli jakie?

Standardowe drzwi wejściowe mają na ogół trochę ponad 200 cm wysokości i zwykle nieco więcej niż 90 cm szerokości. Choć takie wymiary są wystarczające do swobodnego korzystania z wejścia do budynku, to w wielu przypadkach okażą się zbyt małe. Nowoczesne projekty architektoniczne zakładają na ogół, że bryła budynku będzie możliwie lekka i dobrze doświetlona niezależnie od wybranego stylu czy wykorzystywanych inspiracji. W takich budynkach odpowiedni wygląd całości mogą jednak często zapewnić tylko drzwi niewymiarowe, których powierzchnia będzie współgrała z wielkimi przeszkleniami czy oszczędną w formie elewacją. Klasyczne 90 × 200 cm to w takich sytuacjach zdecydowanie za mało.

Jak można powiększyć drzwi?

Istnieją trzy sposoby na wykonanie drzwi o większych rozmiarach. Drzwi mogą zostać poszerzone przed dodanie do nich jednej lub dwóch dostawek. Są to otwierane lub stałe mniejsze skrzydła, montowane od strony zamka przy jednej dostawce lub po obu stronach, jeśli w grę wchodzi dostawka podwójna. Inną metodą na niestandardowe drzwi będzie podwyższenie skrzydła albo zastosowanie obu metod jednocześnie – połączenie wydłużonych dostawek ze zwiększeniem wysokości drzwi. W większości przypadków drzwi o zwiększonych gabarytach są dostępne jedynie na zamówienie – zwłaszcza jeżeli chodzi o dostawki, których rozmiary są o wiele bardziej zróżnicowane.

Drzwi X FAKTOR – niewymiarowe drzwi na zamówienie

Drzwi na zamówienie o niestandardowych rozmiarach ma w swej ofercie wielu producentów. W kategorii drzwi luksusowych bardzo interesującą propozycję przedstawia firma PARMAX. Ma ona w swej ofercie drzwi X FAKTOR, które są wytwarzane w kilku niestandardowych odmianach. Dostępna jest również wersja XL, która została podwyższona do 230 cm, a ponadto wersja XXL. W tym przypadku wysokość to 265 cm. X Faktor to także możliwość zamówienia opcjonalnych dostawek bocznych – stałych lub ruchomych. Mogą się one znaleźć po jednej albo obu stronach drzwi i zostaną do nich dopasowane stylistycznie zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i elementy dekoracyjne.

śr. ocena 0 / głosów 0