Jak wybrać idealne osiedle mieszkaniowe?

Osiedle mieszkaniowe ma ogromny wpływ na komfort życia. Sam lokal powinien oczywiście charakteryzować się odpowiednim metrażem i rozkładem. Lokalizacja jest jednak na tyle istotna, że nawet przestronne i świetnie wyposażone mieszkanie nie wynagrodzi Ci źle zaprojektowanej przestrzeni zewnętrznej. Na co w takim razie powinieneś zwrócić uwagę decydując się na zakup mieszkania w konkretnej okolicy? Jak wybrać idealne osiedle mieszkaniowe?

osiedle mieszkaniowe

Osiedle mieszkaniowe powinno stanowić połączenie trzech stref

Rozważając zakup mieszkania na danym osiedlu, sprawdź czy łączy ono w sobie trzy, przenikające się wzajemnie strefy – strefę publiczną, półpubliczną i prywatną. Na pierwszą składają się instytucje i miejsca, z których korzystają wszyscy mieszkańcy. Chodzi tu o parki, place zabaw, obiekty kulturalne, ale i sklepy lub zakłady kosmetyczne. Przestrzeń prywatną tworzą mieszkanie i przylegający do niego taras, balkon lub ogródek. Półpubliczną przestrzeń stanowią z kolei parkingi lub dziedzińce dla wybranych bloków lub kamienic. Osiedle mieszkaniowe, które gwarantuje płynne przenikanie się wyżej wymienionych stref, jest rozwiązaniem optymalnym. Pozwala na zachowanie własnej strefy komfortu przy jednoczesnej możliwości integracji z sąsiadami. Nowoczesne mieszkania sprzedawane na rozsądnie zaprojektowanych osiedlach zazwyczaj pozwalają na swobodne lawirowanie między strefami.

Osiedle mieszkaniowe gwarantujące bliskość natury to nadal rzadkość

Na obecnie budowanych osiedlach mieszkaniowych bliskość sklepów, aptek, żłobków, przedszkoli, szkół czy kawiarni jest już w zasadzie normą. Nie wszystkie proponują jednak wystarczającą bliskość natury. A przecież okolica bogata w tereny zielone, zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doskonale wiedzą o tym inwestorzy z większych miast. – Osiedle Botanika to nowa inwestycja mieszkaniowa wyróżniająca się połączeniem nowoczesnego wzornictwa z zachowaniem przyjaznego klimatu. Niespotykane jest to, że pomimo ulokowania nowego osiedla  w centrum dzielnicy, jego mieszkańców otacza przyroda. I mowa tutaj nie tylko o unikalnych projektach elewacji nawiązujących do natury, ale także o niezwykle zielonym otoczeniu osiedla, które bez wątpienia jak na Krakówjest wyjątkowe – mówi inwestor nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie Osiedle Botanika.

Bliskość natury, parków, skwerów oraz bezpiecznych tras biegowych i rowerowych jest dziś szczególnie ważna, szczególnie w dużych, betonowych miastach. Relaksująca przestrzeń służy zarówno dzieciom, dorosłym, jak i starszym mieszkańcom osiedla. Warto byś zwrócił uwagę na to, czy upatrzone przez Ciebie mieszkanie znajduje się w takim otoczeniu.

śr. ocena 0 / głosów 0