Dom czy mieszkanie – co kupić w Przemyślu?

Decyzja co kupić dom czy nowe mieszkanie w Przemyślu to duży dylemat. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, bo oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W jednym i w drugim przypadku to ogromna inwestycja, która wiąże się ze sporymi wydatkami. Przede wszystkim to decyzja na kilkadziesiąt lat, a może nawet na całe życie.

Dom – wady i zalety

Dom to własny ogród i dużo przestrzeni, to swoboda i większa prywatność. To chyba największe zalety mieszkania we własnym domu. Z drugiej jednak strony to masa obowiązków. Zimą – odśnieżanie chodników i podjazdu, palenie w piecu czy kominku. Latem – koszenie trawnika, podlewanie kwiatów w ogrodzenie, nawadnianie i pielenie ogródka. Działki budowlane są drogie, dlatego zwykle sprzedaje się niewielkie działki, sąsiadujące ściśle ze sobą. Domy są więc blisko siebie i wcale nie ma aż tak dużo prywatności. Dom to przede wszystkim większy wydatek – jeśli nie posiadasz działku kupno ziemi pod budowę, a potem postawienie domu to ogromny wydatek.

Mieszkania w Przemyślu – wady i zalety

Mieszkania w bloku to mniejsza prywatność (bo przecież sąsiedzi za ścianą), i mniejszy metraż – choć niekoniecznie. Są domy o powierzchni 80 metrów, ale możesz też kupić apartament w bloku o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę frazę mieszkania na sprzedaż przemyśl zobaczysz jak duży wybór mieszkań jest w naszym mieście. Różnorodne metraże – od niewielkich kawalerek, przez średniej wielkości mieszkania rodzinne po przestronne apartamenty sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zalet mieszkań jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim wygoda – nie musisz martwić się o odśnieżanie chodników czy koszenie trawników. Tym zajmuje się zarządca budynku. Nowoczesne osiedla np.  Osiedle Parkowa Dzielnica zapewniają również kompleksową opiekę porządkową na klatkach schodowych.

Nowoczesne mieszkania to duży komfort – ciche, bezpieczne, i ciepłe. W nowych blokach deweloperzy coraz częściej stosują solary czy panele fotowoltaiczne, co znacznie obniża comiesięczne koszty eksploatacji.

Nowe mieszkania to grube dobrze zaizolowana ściany, nie ma więc mowy o tym by było słychać co dzieje się u sąsiadów.

To również szczelne okna i drzwi, które tłumią hałasy dobiegające z klatki schodowej czy z zewnątrz. Jeśli zastanawiasz się czy kupić mieszkanie w bloku czy zbudować dom – dobrze przemyśl swoją decyzję.

śr. ocena 5 / głosów 7