Dlaczego warto kupować mieszkanie przez biuro nieruchomości?

Biura nieruchomości co roku pomagają tysiącom osób w znalezieniu własnych czterech kątów. Usługi profesjonalnego pośrednika to swoiste wybawienie. Dzięki nim, proces poszukiwania mieszkania skraca się do minimum, a wydatki związane z zakupem nieruchomości podlegają sporej redukcji. Dlaczego jeszcze warto zaufać pośrednikom?

Szeroki wybór ofert

Poszukując mieszkania z pomocą pośrednika zyskujemy dostęp do wielu ofert nieruchomości. To spore udogodnienie. Przeszukując ogłoszenia samodzielnie, łatwo o przeoczenia. Trudno też wychwycić ofertę godną uwagi. Pośrednik dysponuje narzędziami, pozwalającymi na znalezienie mieszkania odpowiadającego wszelkim potrzebom. Momentalnie dociera do informacji istotnych dla ewentualnego zakupu. Szybka i skuteczna selekcja ofertowa to nie lada sztuka. Z pomocą specjalisty oszczędzamy czas i nerwy.

Doradztwo cenowe

Rynek nieruchomości działa nieubłaganie, a wiele nieruchomości wystawionych na sprzedaż posiada zawyżone ceny. Doświadczony pośrednik wykryje takie oferty bez trudu, chroniąc nas przed przepłaconym zakupem. W zakres kompetencji pośrednika może też wchodzić negocjowanie ceny z właścicielem oraz znalezienie sprawdzonego doradcy kredytowego (jeżeli planujemy zakup mieszkania na kredyt). Szerokie kontakty branżowe otwierają szereg furtek, przez które specjalista biura nieruchomości sprawnie nas przeprowadzi.

Ocena stanu nieruchomości

Rozległa wiedza fachowa sprawia, że pośrednik jest w stanie sprawdzić stan prawny i faktyczny nieruchomości. Dzięki swemu doświadczeniu, specjalista wie na jakie elementy położyć nacisk przy ocenianiu danego mieszkania. Rolą pośrednika jest też uzyskanie niezbędnych dokumentów w sytuacji, gdy decydujemy się na zakup własnego M. Ponadto, może on umówić notariusza, a także pomóc w przepisaniu umów na dostawę mediów.

Gwarancja bezpieczeństwa

Najlepsi pośrednicy na rynku posiadają ubezpieczenie OC. To istotna informacja, mówiąca o tym, że ewentualne szkody wynikające z wykonywania czynności pośrednictwa zostaną pokryte z ubezpieczenia. Szczególnie niepewne mogą się okazać działania pośredników bez licencji (w 2014 roku zniesiono konieczność jej posiadania). Zdecydowanie lepiej ufać biurom nieruchomości o sprawdzonej renomie z wyspecjalizowaną kadrą pracowników. Doskonałym zespołem pośredników dysponuje m.in. agencja Pomerania Nieruchomości ze Szczecina.