Dlaczego warto kupić działkę nad jeziorem?

Wybór działki zawsze stawia wiele pytań, nad którymi warto się dobrze zastanowić, zanim podamy odpowiedź. Nie chodzi w tym przypadku tylko o metraż czy rodzaj mającego tam stanąć domu, ale również o jej lokalizację. Jeżeli mamy dość miejskiego zgiełku i ciągłego pośpiechu lub preferujemy indywidualizm i dodatkowe atrakcje wokół domu, warto skusić się na kupno działki nad jeziorem. O zaletach takiego rozwiązania przeczytacie w poniższym artykule.

działka

W pobliżu wody i lasów

Działka nad jeziorem posiada szereg zalet zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przede wszystkim ma ona niesamowite walory przyrodnicze, które możemy podziwiać np. budząc się rano latem, aby przygotować śniadanie, zjedzone później przez całą rodzinę na tarasie. Wszystko to w scenerii z błękitnym widokiem jeziora, zapachem wodnych roślin oraz śpiewem ptaków – zakup działki nad jeziorem pozwoli nam urzeczywistnić sceny z niektórych filmów.

Bliskość wody oraz lasów daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza jeżeli zamierzamy kupić działkę rekreacyjną, wykorzystywaną w trakcie urlopów. Długie spacery, kąpiele, pływanie łódką lub pontonem, a także wędkowanie – takich sposobności nie można uświadczyć mieszkając na co dzień w bloku na zamkniętym osiedlu. Przewagą domku na działce w pobliżu jeziora jest właśnie jego lokalizacja. Warto podkreślić, że cena za metr kwadratowy jest wprost proporcjonalna do popularności danego miejsca. Wybór tańszej działki może wiązać się z pewnymi niedogodnościami, takimi jak: słabsza infrastruktura i baza turystyczna, większa odległość od najbliższego sąsiada lub możliwość podpięcia mediów, ale dla niektórych będą one nawet stanowić cenne zalety.

Inwestycja na przyszłość

Tryb życia, jaki obecnie prowadzony jest w większych miastach, zmusza do refleksji nad lokalizacją własnego mieszkania. Z biegiem lat coraz mniej skupiamy się na karierze, a bardziej doceniamy spokój wokół siebie. Warto poszukać gruntów pod działkę, na której możemy się spokojnie pobudować, zwłaszcza że wiele z nich znajduje się w pobliżu większych miast.

Należy pamiętać, że działka nad jeziorem jest również bardzo dobrą inwestycją, swoistą alternatywą dla zakupu niepewnych akcji lub obligacji rynkowych. W przypadku innych planów na wakacje można ją bowiem wynająć letnikom, aby mogli oni również poczuć wolność z dala od miasta – dodaje ekspert z Osiedla Nowy Horyzont – kompleksu zlokalizowanego w Kobylance niedaleko Szczecina, w strefie terenu chronionego wód gruntowych, w którym do dyspozycji klientów są uzbrojone działki o powierzchni budowlanej wahającej się od 1000 do 1600 m2.

śr. ocena 5 / głosów 1