Dlaczego na poddaszu warto zastosować pianę poliuretanową?

Skuteczna izolacja poddasza jest niezwykle ważna. Pozwala ona nie tylko zachować wewnątrz budynku komfort termiczny, ale także ograniczyć rachunki za ogrzewanie czy wyeliminować straty ciepła. Ważna jest także jego izolacja akustyczna, szczególnie w przypadku poddasza użytkowego. Dlaczego warto w tym celu wykonać izolację poddasza pianką poliuretanową?

Pianka poliuretanowa do izolacji poddasza

1. Łatwa aplikacja pianki poliuretanowej

Piankę poliuretanową nanosi się w wybrane miejsce metodą natryskową. Jej aplikacja za pomocą agregatu jest niezwykle prosta i szybka. Po rozpyleniu pianka PUR zwiększa swoją objętość nawet kilkudziesięciokrotnie, docierając do trudno dostępnych miejsc i szczelnie je wypełniając, eliminując ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Ponadto pianka PUR jest niedroga.

2. Uniwersalność pianki poliuretanowej

Piankę PUR, w szczególności otwartokomórkową, można zastosować zarówno w nowo powstałych obiektach, jak i starym budownictwie. Jest niezwykle lekka, więc nie obciąża konstrukcji dachu. Dodatkowo dzięki rozprężeniu, szybkiemu twardnieniu i swojej wytrzymałości nierzadko stanowi wsparcie dla konstrukcji budynku, np. starej więźby dachowej.

3. Bardzo dobra izolacja termiczna pianki PUR

Właściwości termoizolujące pianki poliuretanowej, oferowanej np. przez Polychem Systems, są bardzo wysokie. To pozwala nie tylko zatrzymać wewnątrz budynku ciepło zimą, ale także zapobiec jego nadmiernemu nagrzewaniu latem. Eliminacja mostków termicznych sprawia, że newralgiczne punkty poddasza są dobrze zabezpieczone, a budynek spełnia obowiązujące normy związane z warunkami technicznymi. To pozwala także zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

4. Doskonała izolacja akustyczna

Nieprawidłowa izolacja akustyczna może być szczególnie dokuczliwa, jeżeli na poddaszu znajdują się sypialnie. Pianka poliuretanowa stworzy na poddaszu swego rodzaju barierę akustyczną. Dzięki odpowiedniej gęstości oraz nieregularnej powierzchni zewnętrznej pianka pochłania dźwięki z zewnątrz i tłumi hałas. Ponadto pozwala na zmniejszenie skrzypienia, co ma miejsce w przypadku domów o stale pracującej, drewnianej konstrukcji.

5. Pianka PUR bezpieczna dla domowników i dla środowiska

Izolacja wykonana pianką poliuretanową jest całkowicie bezpieczna dla ludzi oraz zwierząt. Dodatkowo jest hipoalergiczna i nie pyli, co jest niezwykle istotne w domach zamieszkiwanych przez alergików. Pianka PUR nie zawiera także szkodliwych gazów i odznacza się nietoksycznością. Jej aplikacja na poddaszu nie wpływa negatywnie na środowisko, więc jest także ekologiczna.

śr. ocena 0 / głosów 0