Czym się kierować przy wyborze firmy deweloperskiej?

Zakup czy budowa nowego domu wiąże się z koniecznością podejmowania całego szeregu trudnych decyzji i załatwiania mnóstwa formalności. W dzisiejszych czasach najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które nie tylko gwarantuje wzniesienie domu bez zbędnych niespodzianek, ale też znacznie przyspiesza cały proces, jest współpraca z dobrym deweloperem. Jak wybrać właściwą firmę, która postawi nasz nowy dom?

wybór dewelopera na pomorzu

– Polska branża budowlana ma się doskonale, a jej intensywnemu rozwojowi nie przeszkadzają nawet rozmaite zawirowania w gospodarce – zauważa nasz rozmówca z MHAUS Deweloper. – Obecnie na rynku budowlanym działają liczne firmy deweloperskie, które mają za zadanie ułatwić nabywcom wejście w posiadanie własnych czterech kątów.

Jednak zanim zdecydujesz się na podpisanie kontraktu z konkretnym inwestorem, warto zastanowić się, czy dana firma jest w stanie zapewnić ci dokładnie to, czego szukasz.

Zastanów się, gdzie chcesz mieszkać

Pierwszym kryterium przy wyborze firmy deweloperskiej siłą rzeczy musi być lokalizacja. Jeżeli chcesz zamieszkać na Pomorzu, poszukiwania dewelopera ogranicz do firm działających właśnie w tym rejonie. Sprawdź, jakie inwestycje są aktualnie realizowane w okolicy. Być może w ostatnim czasie powstały już nowe osiedla, na których jeszcze dostępne są atrakcyjne mieszkania?

Poznaj swojego dewelopera

Jeżeli twój wzrok przykuła oferta konkretnego przedsiębiorstwa, postaraj się zdobyć możliwie najwięcej informacji na jego temat. Sprawdź, czy może pochwalić się udziałem w innych inwestycjach, zapytaj, z jakimi firmami budowlanymi i podwykonawcami współpracuje.

Dobrym pomysłem jest bezpośredni kontakt z przedstawicielem, który powinien rzeczowo odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Deweloper na miarę twoich potrzeb

Wybierając firmę deweloperską nie idź na kompromisy. Konkurencja jest na tyle duża, że możesz pozwolić sobie na stawianie wymagań. Jeżeli zależy ci na wygodzie i minimalnym nakładzie własnego wysiłku, wybierz dewelopera, który oferuje domy wykończone pod klucz, do których można wprowadzać się niemal natychmiast po odebraniu nieruchomości.

Jeżeli w danej okolicy nie znalazłeś inwestycji, która przykułaby twoją uwagę, ale dysponujesz własną działką, na której chcesz postawić dom, szukaj takiego dewelopera, który zajmuje się również realizacjami specjalnymi dla klientów indywidualnych. Solidna firma deweloperska pomoże ci sprawnie poradzić sobie ze wszystkimi formalnościami i zajmie się budową od przygotowania terenu pod inwestycję, przez prace projektowe, po kompleksowe wykończenie wnętrz.

śr. ocena 5 / głosów 1