Co wchodzi w skład powłok bitumicznych?

Powłoki bitumiczne sprawdzają się doskonale podczas wykonywania różnych izolacji. Przybierają postać jedno- lub dwuskładnikowej emulsji, wodorozcieńczalnego środka, gruntu bądź samoprzylepnej membrany. Dostępnych jest ich wiele rodzajów, które należy dostosować do prac, które mają być robione przy ich pomocy. Ich dużą zaletą jest to, że można je aplikować na różnych powierzchniach. Czy wiesz, co wchodzi w ich skład i jakie mają zastosowania?

Nakładanie powłoki bitumicznej na fundamenty

Środki bitumiczne można wykorzystywać zarówno podczas izolacji przeciwwilgociowej, jak i przeciwwodnej. Bez problemu aplikuje się je na betonie zwykłym czy komórkowym, a także na żelbetonie, cegle, kamieniu wapiennym lub tynku. Dzięki temu są wykorzystywane przy izolacji budynków mieszkalnych, konstrukcji przemysłowych oraz hydrotechnicznych. Można je używać również podczas wykonywania izolacji elementów infrastruktury komunikacyjnej. Co ciekawe, powłoki bitumiczne nakłada się zarówno na powierzchnie poziome, jak i pionowe czy pochyłe. Jest to możliwe dzięki metodzie natrysku, co znacznie ułatwia wiele prac na nierównych podłożach. Wśród właściwości powłok bitumicznych wymienia się przede wszystkim wysoką odporność na substancje agresywne, które znajdują się w gruncie.

Powłoki bitumiczne mogą być jedno- lub dwuskładnikowe. Dostępne są w postaci gotowej emulsji, wodorozcieńczalnego koncentratu bądź preparatu gruntującego. Ich dużą zaletę stanowi to, że bardzo szybko schną. Nakładanie ich na powierzchnię nie jest problematyczne, więc z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem – tłumaczy doradca klienta pracujący w firmie Immerbau, zajmującej się produkcją specjalistycznych materiałów budowlanych.

W jakim celu stosowane są powłoki bitumiczne?

Powłoki bitumiczne wykorzystywane do izolacji zazwyczaj są stosowane od zewnętrznej strony obiektów. Sprawdzają się świetnie m.in. do izolacji fundamentów. Używa się je także jako warstwy zabezpieczającej przed wilgocią na tarasach i balkonach. Mogą chronić też ściany oraz podłogi znajdujące się w piwnicach czy garażach. Bardzo często wykorzystywane są jako izolacja pozioma w konstrukcjach stropodachów odwróconych. Powłoki bitumiczne dostępne są w postaci jedno- lub dwuskładnikowej, co umożliwia dopasowanie preparatu do indywidualnych potrzeb.

Można je kupić w formie gotowej do użycia, co znacznie przyspiesza prace na budowie. Ceny powłok bitumicznych różnią się w zależności od typu produktów oraz ich przeznaczenia. Jeśli nie jesteś pewien, jakie artykuły są Ci potrzebne, możesz poprosić o pomoc w wyborze doradców pracujących w sklepie oferującym te produkty.

śr. ocena 0 / głosów 0