Charakterystyka szlifierek kątowych

Dzięki szlifierce kątowej można ciąć, polerować i szlifować różne tworzywa. Oferta rynkowa obejmuje zarówno fleksy elektryczne, pneumatyczne, jak i spalinowe, choć te ostatnio są już dość rzadko spotykane. Wyposażona w obracające się wrzeciono szlifierka, zaraz po wiertarce jest najczęściej kupowanym narzędziem do prac wykończeniowych. Dlaczego to akurat szlifierka kątowa jest najpopularniejszym rodzajem fleksy?

szlifierka kątowa

Rodzaje szlifierek i ich zastosowanie

Obszerna kategoria produktów tego rodzaju obejmuje zarówno szlifierki kątowe, oscylacyjne, taśmowe, polerki, szlifierki proste i stołowe, a nawet szlifierki do betonu lub gładzi.Szlifierki  to bardzo duża grupa elektronarzędzi, jedna z najpopularniejszych obok wiertarek i wkrętarek. Przeznaczone są przede wszystkim do obróbki wykończeniowej różnych powierzchni od drewna po kamień. W zależności od wyboru odpowiedniej szlifierki będziemy mogli wykorzystywać ją między innymi do cięcia, polerowania i szlifowania. W tej obszernej kategorii szlifierek znajdziemy małe i poręczne narzędzia takie jak szlifierki kątowe, a także duże, stacjonarneszlifierki stołowe. Różne typy szlifierek różną się znacznie, co poszerza wszechstronność ich zastosowań. Najważniejszymi parametrami wszystkich szlifierek sieciowych są moc, szybkość obrotowa i średnica tarczy. W naszej ofercie klienci znajdą szlifierki kątowe, oscylacyjne, mimośrodowe, proste, rotacyjne, stołowe, taśmowe, do gładzi, do betonu i polerki – mówi właściciel sklepu SUMAX elektronarzędzia.

Szlifierka kątowa to bez wątpienia najpopularniejsze narzędzie spośród wszystkich wymienionych powyżej. Wykorzystuje się ją do różnych robót wykończeniowych i tnących w stolarniach, warsztatach i na budowach. Idealnie sprawdza się podczas szlifowania, polerowania, a nawet przecinania wszelkiego rodzaju materiałów – zarówno drewnianych, metalowych, jak i wykonanych z tworzyw sztucznych.

Dane techniczne i parametry szlifierki kątowej

Planujesz domowe prace wykończeniowe i masz zamiar kupić szlifierkę kątową, ale nie wiesz jakie parametry techniczne sprzętu są najważniejsze? Powinieneś wziąć pod uwagę moc urządzenia, która wpływa na jego prędkość. Jeśli zależy Ci na zróżnicowanych poziomach, zdecyduj się na szlifierkę profesjonalną, która umożliwia regulację od kilku do kilkunastu obrotów na minutę. Gdy chodzi o tarcze, to te dzieli się na kilka rodzajów. W sytuacji, gdy szlifierka ma służyć do cięcia, musisz wyposażyć ją w specjalną tarczę ścierną. Jeśli jednak elektronarzędzie planujesz wykorzystać do szlifowania lub  polerowania określonych materiałów, podstaw na tarczę listkową. Do swojego urządzenia możesz też dokupić specjalną drucianą szczotkę. Dzięki niej usuniesz rdzę z metalu, a z drewna warstwę starego lakieru.

śr. ocena 0 / głosów 0