Charakterystyka systemów rynnowych BUDMAT

Firma BUDMAT z Płocka, poza inną szeroką działalnością w zakresie usług dla budownictwa, specjalizuje się głównie w produkcji różnych elementów i modułów poszyć dachowych oraz systemów rynnowych. Postaramy się dzisiaj scharakteryzować dokładniej te ostatnie, co może w szczególności zainteresować osoby chcące w dalszej lub bliższej perspektywie czasowej zbudować sobie dom albo zmodernizować stary system rynnowy.

Co wiemy o firmie Budmat?

Nie zainteresowaliśmy się płockim BUDMATEM przypadkowo. Szukając informacji o różnego typu systemach rynnowych, natrafiliśmy na stronę internetową firmy DACHLUX z Warszawy, która wymienia głównych producentów systemów rynnowych w Polsce, a wśród nich także rzeczony BUDMAT. Chcąc dokładniej sprawdzić ofertę BUDMATU, zajrzeliśmy oczywiście także na jej strony. Okazało się, że to firma z ponad 25-letnim już doświadczeniem w produkcji pokryć dachowych, a również i systemów rynnowych. O pozycji i sile firmy BUDMAT świadczy to m.in., że tworzy ona duże konsorcjum składające się z kilku różnych spółek. W przekonaniu zatem, iż mamy do czynienia z bardzo poważnym i solidnym producentem przystąpiliśmy do bliższego rozpoznania systemów rynnowych marki BUDMAT.

Oferta BUDMATU w zakresie systemów rynnowych

Budmat produkuje trzy podstawowe systemy rynnowe. Wymieńmy je z nazwy:

  • ProAqua – system rynnowy z PVC
  • Flamingo – system rynnowy ze stali
  • Flamingo Magnelis – system rynnowy ze stali z domieszką magnezu.

Poszczególne systemy, dla większej przejrzystości naszego artykułu scharakteryzujemy w trzech następnych, krótkich akapitach. W tym natomiast jeszcze miejscu wymienimy poszczególne elementy tworzące każdy z tych systemów. Oto one: rynna, rura spustowa, hak rynnowy, denko rynny, łącznik rynny, narożnik zewnętrzny, lej spustowy, kolanko jedno-kielichowe, obejma rury spustowej, złączka rury spustowej, trójnik, wylewka, osadnik rury spustowej, narożnik wewnętrzny, hak rynnowy dokrokwiowy.

System rynnowy ProAqua z PVC

Poszczególne elementy tego systemu wykonane są z  tworzywa będącego autorskim rozwiązaniem firmy BUDMAT, kórego głównym komponentem jest polichlorek winylu z takimi dodatkami, które sprawiają, że wyrób podlega w 100% recyklingowi. System charakteryzuje się niezawodną szczelnością, a producent daje na niego aż 10 lat gwarancji.

System rynnowy Flamingo ze stali

Elementy systemu Flamingo wytłaczane są w specjalnie zaprojektowanych do tego zadania formach ze stali GreenCoatRWS produkowanej przez szwedzki koncern hutniczy SSAB. To stal specjalnie zaprojektowana dla systemów rynnowych. Flamingo ma gwarancję producenta na 30 lat.

System rynnowy Flamingo Magnelis ze stali z dodatkiem magnezu.

Stal użyta do budowy tego systemu ma 3% domieszkę magnezu i została wyprodukowana przez koncern ArcelorMittal.  Nazwą Magnelis określono pokrywającą tę stal powłokę składającą się z cynku, aluminium i magnezu. Powłoka owa ma wyjątkową odporność i trwałość, co zapewnia pokrytym nią wyrobom dziesięciokrotnie  lepszą ochronę niż standardowe ogniowe pokrycie cynkowe stali. System rynnowy Flamingo Magnelis przeznaczony jest do stosowania na terenach o dużym zasoleni, głównie dla przemysłu.

Reasumując rzecz, w przypadku systemów rynnowych BUDMAT można mieć absolutną pewność ich niezawodności i trwałości.

śr. ocena 0 / głosów 0