Balustrady szklane jako nowoczesny sposób wykończenia balkonów

Balustrady szklane są coraz częściej wykorzystywane jako nowoczesne wykończenie balkonów. W połączeniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi zapewniają bezpieczeństwo, a przy tym wyglądają niezwykle estetycznie. Balustrady szklane znajdują zastosowanie nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynku. Jakimi cechami wyróżniają się te konstrukcje i dlaczego warto montować? O tym poniżej.

Szklana balustrada balkonu

Zastosowanie w szklanych balustrad na balkonach

Do niedawna szklane balustrady wykorzystywane były w budynkach użyteczności publicznej. Obecnie stanowią doskonałe wykończenie balkonów w domach prywatnych. Odpowiednio dobrany rodzaj balustrad potrafi pozytywnie wpłynąć na wygląd całego budynku. Połączeniu z innymi materiałami doskonale sprawdza się w stylu industrialnym i nowoczesnym. Producent balustrad szklanych z Krakowa firma Alstal proponuje unikatowe rozwiązania dla domu. Do polecanych przez pracowników barierek należą:

  • balustrady samonośne,
  • balustrady na szynie,
  • balustrady w ramie stalowej.

Osobom, którym zależy na elegancji, poleca się balustrady samonośne wykonane wyłącznie ze szkła. Ich montaż wymaga szczególnej uwagi. Balustrady te zapewniają bezpieczeństwo, jednak muszą być dobrze przymocowane. W montażu balustrad samonośnych sprawdzają się łączniki liniowe i punktowe, za których pomocą barierkę łączy się ze stropem.

Balustrady na szynie lubią połączenie z innymi materiałami. Dobrze prezentują się zarówno z drewnem, jak i stalą. Do produkcji barierek w stalowej ramie używa się szkła transparentnego. Jest to najczęściej wybierany rodzaj balustrad szklanych.

Balustrada szklana a styl budynku

Balustrady balkonowe szklane sprawdzają się w wielu stylach aranżacyjnych. Stosuje się je jako konstrukcje uzupełniające styl nowoczesny, industrialny, a nawet klasyczny. Dobrze komponują się także z elementami modernistycznymi. Balustrady szklane są tak naprawdę produktem uniwersalnym. W połączeniu z innymi materiałami stanowią doskonałe wykończenie wielu domów.

Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego balustrady szklane są w pełni bezpieczne na domowników. Z powodzeniem można je stosować w miejscach, gdzie przebywają małe dzieci. Najważniejszą kwestią jest poprawne wykonanie balustrad oraz ich montaż. Tylko dzięki temu barierki będą zapewniały wymagany poziom bezpieczeństwa. Szkło hartowane stosowane do ich produkcji jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Ponadto jest to materiał, który nie rozpryskuje się tak jak zwykłe szkło, dlatego nie stanowi zagrożenia.

śr. ocena 0 / głosów 0