Co wybrać domofon tradycyjny czy wideodomofon?

Generalnie wygoda i bezpieczeństwo to dwie kwestie, które najczęściej wymieniane są w kontekście domów i mieszkań. Jeśli chcemy sobie zapewnić taki azyl, trzeba zadbać w odpowiedni sposób o kwestie kontroli dostępu.

I tu – trzeba postawić na domofon albo wideodomofon. Co właściwie wybrać? W zasadzie, to zależy od naszych zapotrzebowań oraz finansowego zaplecza na tę inwestycję. Fachowej rady udzielą nam specjaliści ze sklepu Montersi.pl oferujący switche PoE do monitoringu IP – https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

Dzwonek tradycyjny odchodzi do lamusa. Teraz integrowane są fonia i wizja. Zwiększenie zakresu funkcji ma związek z wyższym standardem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Choć i koszta są wyższe. Mamy wiele urządzeń, które zabezpieczają do – od modeli analogowych, po aparaturę typu cyfrowego, bardziej zaawansowaną.

Tradycyjny domofon

Tu wiadomo – kontakt głosowy, ale bez podglądu kto to jest. Można wybrać okład simplex, czyli my słyszymy osobę dzwoniącą, ale nie odpowiadamy. W drugim przypadku – duplex, komunikacja działa obustronnie.

 

Domofonowa instalacja to:
– unifon wewnątrz domu
– bramofon – część instalowana przy drzwiach
– elektromagnetyczny zamek do zdalnego otwierania furtki lub drzwi
– okablowanie z zasilaczem

Wideodomofon 

Tu mamy dodatkowo funkcję podglądu wizyjnego. Komunikacja werbalna to jedno ale w połączeniu z podglądem, zwiększa bezpieczeństwo. Dla indywidualnych inwestorów w domach rodzinnych, świetna sprawa. Zasięg, nawet do 100 metrów jeśli chodzi o przesył sygnału. Wideodomofon jest kilkukrotnie droższy od tradycyjnego, ale w kontekście bezpieczeństwa zawsze najbezpieczniej jest kupować atestowane produkty z pewnych źródeł. Warto mieć ten fakt na uwadze.

Domofony i wideodomofony znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem – https://www.montersi.pl/domofony-i-wideodomofony