W jakich lokalizacjach w Trójmieście kupować mieszkania z przeznaczeniem pod wynajem?

Gdańsk, Gdynia i Sopot są jednymi z tych polskich miast, w których żyje się najlepiej. Między innymi z tego względu inwestorzy chętnie kupują mieszkania pod wynajem znajdujące się w Trójmieście. Nie oznacza to jednak, że każda dzielnica w tych trzech miastach jest idealna na zakup nieruchomości. Tylko w wybranych obszarach Trójmiasta warto kupować mieszkania pod wynajem.

Gdańsk, Gdynia i Sopot są jednymi z tych polskich miast, w których żyje się najlepiej. Między innymi z tego względu inwestorzy chętnie kupują mieszkania pod wynajem znajdujące się w Trójmieście. Nie oznacza to jednak, że każda dzielnica w tych trzech miastach jest idealna na zakup nieruchomości. Tylko w wybranych obszarach Trójmiasta warto kupować mieszkania pod wynajem.

Dlaczego w Trójmieście opłaca się kupować mieszkania pod wynajem?

Zdaniem Joanny Jażdżewskiej i Kamila Zduńczyka, szefów gdyńskiego oddziału Freedom Nieruchomości, Trójmiasto jest idealną lokalizacją pod inwestycje mieszkaniowe. Gdańsk, Gdynia i Sopot od zawsze cieszą się popularnością wśród turystów, więc w sezonie letnim mieszkania pod wynajem są przez nich rozchwytywane. Ze względu na dostęp do morza coraz więcej osób marzy o przeniesieniu się do Trójmiasta na stałe, a przecież wiadomo, że nie każdy od razu może sobie pozwolić na zakup mieszkania. Wielu decyduje się na wynajęcie nieruchomości, więc także poza sezonem letnim właściciele mieszkań nie muszą się martwić o finanse.

To, że zakup mieszkania pod wynajem w Trójmieście jest dobrym wyborem, potwierdza też opublikowany w 2018 roku raport na temat jakości życia w polskich miastach. W rankingu przygotowanym przez dziennikarzy „Polityki” i naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie znalazło się 20 różnych miejscowości, między innymi Wrocław, Warszawa czy Kraków, ale co najważniejsze – wszystkie te, które tworzą Trójmiasto, czyli Gdańsk (6. miejsce), Gdynia (9. miejsce) i Sopot (1. miejsce).

Zgodnie z podanym rankingiem to właśnie Sopot jest idealnym miejscem do zamieszkania. Jest to miasto tętniące życie, w którym wysoko ocenia się jakość edukacji. Chwalone jest także środowisko i ludzie mieszkający w Sopocie. W Gdańsku z kolei doceniono komunikację, podobnie zresztą jak w Gdyni.

Gdzie w Trójmieście kupić mieszkanie pod wynajem?

Pod względem architektury Gdynia jest miastem najbardziej nowoczesnym, niemniej dla osób, które lubią aktywnie i ciekawie spędzać czas, nie ma tam zbyt wielu atrakcji. Poza dostępem do morza i ładnymi budynkami Gdynia nie ma wiele do zaoferowania. Miastem, w którym przyjezdny odnajdzie wiele rozrywki, jest Sopot. Jest to idealna lokalizacja do zabawy, ale nie do wynajmowania mieszkania, ze względu na wysokie ceny nieruchomości.

Gdynia i Sopot są miastami, w których mieszkania wynajmowane są głownie przez turystów i to w sezonie letnim właściciele nieruchomości mają największy zarobek. Pod tym względem różni się od nich Gdańsk, do którego co roku przybywa rzesza studentów decydujących się na wynajem długoterminowy. Gdańsk przyciąga przyjezdnych nie tylko uczelniami wyższymi, ale też licznymi miejscami kultury, do którym można się wybrać w wolnym czasie. Dodatkowo koszt wynajmu mieszkania w Gdańsku jest dość przystępny. Pomimo tego, że miejscowość ta jest najbardziej oddalona od morza spośród wszystkich miast Trójmiasta, to właśnie ona cieszy się największym uznaniem.

W jakich dzielnicach Trójmiasta kupić mieszkanie pod wynajem?

Ze względu na lokalizację kampusów i dobre skomunikowanie studenci przyjeżdżający do Gdańska najchętniej wynajmują mieszkania w takich dzielnicach jak: Wrzeszcz, Oliwa, Zaspa i Przymorze. Turyści przybywający do Gdańska w sezonie letnim wybierają Oliwę, Przymorze, Wyspę Sobiszewską, ze względu na bliskość morza, dużo zieleni i liczne atrakcje.

W Gdyni warto kupić mieszkanie pod wynajem przede wszystkim w dzielnicy Chylonia, która zlokalizowana jest blisko Śródmieścia i znaleźć w niej można wiele lokali usługowych. Poza tym godne uwagi są dwie dzielnice: Grabówek i Karwiny. W Sopocie z kolei najlepszy wydaje się Kamienny Potok, w którym koszt wynajmu mieszkania jest w miarę przystępny. Luksusowe apartamenty wynajmowane są przede wszystkim w Dolnym Sopocie.

śr. ocena 0 / głosów 0