Doniczki ozdobne jako element aranżacyjny

Doniczki nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, mogą być efektownym elementem aranżacyjnym i wspaniałym dodatkiem do wnętrz naszego domu. Jakie doniczki wybierać, aby same w sobie stanowiły atrakcyjną ozdobę? Bogaty wybór donic pozwala każdemu znaleźć produkt idealny do swoich potrzeb. Kupuj w profesjonalnych sklepach, a twoje kwiaty zawsze będą prezentować się wyjątkowo!

Doniczki ceramiczne, rattanowe i plastikowe – jakich potrzebujesz?

Doniczki ozdobne będą doskonałą ozdobą przestrzeni, jeśli odpowiednio zadecydujemy o odpowiednim rodzaju donic. Bardzo chętnie wybierane są donice ceramiczne, które nadają się i do domu, i do ogrodu. Ich cechą charakterystyczną jest naturalny wygląd, pasujący do każdego wystroju – i tego nowoczesnego, i tego klasycznego. Dodatkowo ich porowate ścianki przepuszczają powietrze i wpływają na lepszy wzrost roślin.
Świetnym wyborem są też doniczki rattanowe. Urzekają lekką formą i charakterystyczną dla nich plecionką. Idealnie wpisują się w przytulne, rustykalne wnętrza i również pozwalają roślinom oddychać! Szybko odprowadzają nadmiar wilgoci, dlatego nie zapominajmy o podlewaniu kwiatów.
Często decydujemy się również na doniczki plastikowe, które występują w wielu kolorach i kształtach. Są lekkie, niedrogie i łatwe do utrzymania w czystości. Może nie wyglądają tak efektownie, ale mogą doskonale imitować inne tworzywa, dopasowując się do każdego wystroju! – dodaje nasz rozmówca ze sklepu ogrodniczego online – Sklepu Kwiecisty.

Bogaty wybór kształtu donic

Na wygląd doniczek bez wątpienia wpływa również ich kształt. Sklepy ogrodnicze dają nam możliwość wyboru donic o różnych formach. Możemy wybierać między pojemnikami okrągłymi, kwadratowymi, podłużnymi o proporcjach dopasowanych do rodzaju rośliny. Pamiętajmy, żeby dopasować wielkość donicy do jej systemu korzeniowego. Tylko w ten sposób pozwolimy na jej zdrowy wzrost. Doniczki mogą mieć najbardziej nietypowe kształty i zaskakiwać różnorodnym wyborem kolorów donic – białych, kremowych, kawowych, żółtych, czerwonych, zielonych, a nawet złotych!

Nowoczesne doniczki podświetlane

Warto również mieć na uwadze doniczki ozdobne podświetlane. Pasują i do domu, i do ogrodu. Stanowią ciekawy element aranżacyjny i mogą służyć do rozjaśniania tarasów, ogrodów czy nowoczesnych pomieszczeń. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, a dodatkowo są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Będą przyciągać uwagę nawet po kilku latach użytkowania! Są doskonałym wyborem do każdego domu, przekonaj się sam.
śr. ocena 5 / głosów 4