Charakterystyka idealnego osiedla mieszkaniowego dla rodzin z dziećmi

Zakup wspólnego mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Do tej inwestycji zwykle przygotowujemy się całymi latami, zbierając wystarczające środki i zastanawiając się nad tym, co będzie najważniejszym kryterium wyboru. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, szukając mieszkania idealnego dla rodziny z dziećmi.

– Szukając mieszkania, w którym chcemy stworzyć prawdziwy dom dla rodziny, zwykle koncentrujemy się na metrażu – zauważa nasz rozmówca z Gryf DevelopmentJednak na komfort, jaki będziemy odczuwać, mieszkając w danym miejscu, wpływa znacznie więcej czynników.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To pierwsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania. Choć może się wydawać, że nowe mieszkanie oznacza większy wydatek, nic bardziej mylnego. Kupując lokal od dewelopera mamy pewność wysokiej jakości i sprawności wszystkich instalacji. W przypadku zakupu na rynku wtórnym remont, a przynajmniej odświeżenie mieszkania będzie koniecznością.

Lokalizacja osiedla mieszkaniowego dla rodziny

Kolejną zaletą nowych osiedli jest lokalizacja. Realizowane obecnie inwestycje siłą rzeczy położone są nieco na uboczu, co jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Osiedla znajdujące się poza miastem, jednak w niewielkiej odległości od niego, z jednej strony zapewniają dzieciom większe bezpieczeństwo i bardziej przyjazne warunki do rozwoju, z drugiej zaś gwarantują łatwy dostęp do możliwości, jakie oferuje większa aglomeracja.

Osiedla takie jak „Brzeziny” w Warzymicach pod Szczecinem stwarzają doskonałe warunki do wychowywania dzieci. Mieszkając tutaj będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem typowym dla pomorskiej wsi, a jednocześnie pracować w Szczecinie, czy odwiedzać miasto, gdy najdzie nas taka ochota.

Bezpieczeństwo i wygoda

Priorytetem każdego rodzica jest bezpieczeństwo swoich pociech. Dlatego idealne osiedle dla rodziny z dziećmi musi być ogrodzone, a najlepiej, aby posiadało monitoring lub było dozorowane przez firmę ochroniarską.

Ważne jest, by w pobliżu budynków znajdowały się miejsca sprzyjające rekreacji, a więc tereny zielone i place zabaw. Ich bliskość sprawi, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie będzie wymagało dalszych wycieczek, a maluchy będą mogły spędzać czas bezpiecznie i zawsze pod czujnym okiem rodziców i sąsiadów.

Wielkim ułatwieniem w funkcjonowaniu rodziny jest samochód. Dlatego tak ważne jest, by infrastruktura osiedlowa zapewniała mieszkańcom wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Dużym plusem są bez wątpienia również garaże podziemne, w których najlepiej jest przechowywać auto zwłaszcza zimą.

Istotną kwestią wpływającą na atrakcyjność osiedla mieszkaniowego jest bliskość placówek edukacyjnych, a także sklepów, gastronomii i rozmaitych punktów usługowych. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w konkretnej okolicy, upewnij się, że w pobliżu znajduje się przedszkole lub szkoła, do której z łatwością dostanie się twoje dziecko.