Wynajem kontenera na gruz — etapy postępowania
Chcąc wynająć kontener na gruz, trzeba najpierw określić zakres planowanych prac. Po podjęciu decyzji o wielkości pojemnika wystarczy znaleźć sprawdzoną firmę zajmującą się wywozem śmieci pobudowlanych i uzgodnić kwestie techniczne. Ważne, aby dokładnie określić godzinę i miejsce podstawienia kontenera, co pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych nerwów w trakcie prac. Jak przebiega wynajem kontenera na gruz?
Podstawienie kontenera na gruz
Skorzystanie z pojemnika odpady budowlane to chyba najwygodniejszy sposób na pozbycie się śmieci po budowie, rozbiórce czy remoncie. Większość firm proponujących usługę wynajmu kontenera na gruz ma w swojej ofercie różne rozmiary zbiorników. Przeprowadzając niewielki remont, gdzie liczba powstałych odpadów okazuje się nie duża, w zupełności wystarczy pojemnik o objętości 2,5 m3. Z kolei w przypadku poważnych prac rozbiórkowych niezbędny może stać się duży pojemnik mieszczący nawet 10 m3 śmieci.
Przeczytaj również: Jakie standardy powinny spełniać kontenery na gruz?
Przed zamówieniem kontenera na gruz jest konieczne oszacowanie ilości odpadów, jakie zostaną wyprodukowane na skutek przeprowadzanych działań. Przykładowo przy skromnych pracach, bez wyburzeń i usuwania kafelków czy tynku, dobrze sprawdzi się najmniejsza wersja pojemnika.
Następny krok polega na znalezieniu odpowiedniej firmy, która ma zgodę na zbiórkę odpadów na określonym terenie. Po uzgodnieniu z pracownikiem szczegółów pracownicy dostarczają pojemnik na gruz w określonym miejscu i o umówionym czasie. Najlepiej skorzystać z usług przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku, np. Lekaro.
Wywóz odpadów budowlanych
Kontenery na gruz są przeznaczone do przechowywania bądź transportowania różnego rodzaju pozostałości po przeprowadzonych pracach remontowych albo po budowie. Można do nich wrzucać gruz ceglany lub betonowy, pozostałości tynków gipsowych, w tym także płyty kartonowo-gipsowe. Do pojemnika mogą też trafić skute okładziny ceramiczne, takie jak kafelki, terakota czy gres. Nie ma problemu z umieszczeniem w nich również pozostałości wykorzystywanych materiałów budowlanych takich jak zaschnięte zaprawy, kleje czy tynki. Warto pamiętać, że do takiego kontenera na gruz nie powinno się wrzucać żadnych innych odpadów.
Trzeba pamiętać, że nielegalne pozbywanie się gruzu karane jest wysokimi mandatami. Zabronione są takie czynności jak wywożenie gruzu do lasu, wysypywanie na drogę lub pole. Osoby decydujące się na taki krok, powinny liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów wywózki oraz rekultywacji miejsca, w którym śmieci zostały wyrzucone.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana