Karnisz bez wiercenia - wygodny montaż
W dziecięcych marzeniach każdego z nas przewijał się piękny dom z oknami ozdobionymi wymyślnymi firankami i zasłonami. Wówczas jednak nikt z nas nie dbał o detale, takie jak sposób montażu karniszy lub wybór pomiędzy zasłonami a roletami. W dorosłym życiu przyszło nam jednak podejmować właśnie takie decyzje – w jaki sposób chcemy zapewnić sobie prywatność w swoim domu?
Przede wszystkim – po co zasłaniać okno?
Na początku warto odpowiedzieć sobie na, pytanie o to, jakie funkcje ma dla nas pełnić osłona okna. Czy chodzi nam wyłącznie o aspekt wizualny? Chcemy zapewnić sobie prywatność i odgrodzić się od świata? A może zależy nam na izolacji ciepła? Interesuje Cię regulacja ilości światła, które wpada do pomieszczenia? Zadanie sobie tych pytań na samym początku pozwoli Ci określić, jakiego rodzaju rozwiązania potrzebujesz w swoim domu lub mieszkaniu.
Firanka i zasłonka – znany duet
Wciąż bardzo chętnie wybieraną opcją jest ten podstawowy zestaw. Zarówno firana, jak i zasłona daje nam ogromny potencjał do stylizacji przestrzeni. Mogą one stanowić zarówno dopełnienie wnętrza, jak i przełamanie w postaci akcentu kolorystycznego. Szeroki wybór wzorów, barw, struktur, materiałów i rodzajów wykończenia może przyprawiać o zawrót głowy. Dzięki nim możemy jednak zmieniać nasze wnętrza bez konieczności organizowania czasochłonnych remontów. Decyzja podjęta? W takim razie…
Jak zamontować karnisz bez wiercenia?
Wspomniane wyżej elementy wystroju należy na czymś zamontować. Jeśli przed oczami staje Ci wizja głośnej wiertarki, odłupanego tynku lub problematycznych wkrętów, oznacza to, że przynajmniej raz musiałeś zmierzyć się z tym wyzwaniem. Czy można inaczej? Rynek nieustannie się rozwija i dostosowuje do potrzeb konsumentów – nie inaczej jest w tym przypadku. Wystarczy zaopatrzyć się w miarkę, gąbkę i klej.
Montaż karnisza bez wiercenia – krok po kroku
Mimo że nie potrzebujesz większości specjalistycznych produktów budowlanych, to – jak każde przedsięwzięcie – wieszanie podstawy dla naszej firanki czy zasłonki również należy dobrze zaplanować.
Na jakiej wysokości chcesz, aby znajdował się karnisz? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie po zmierzeniu okna. Ważne jest nie tylko to, aby nasze materiały prezentowały się dobrze, ale także to, aby można było swobodnie otwierać okno.
Przygotowanie miejsca pod klej – dzięki tej standardowej procedurze unikniesz ewentualnych problemów z jego przywieraniem.
Odpowiedni klej – warto zapoznać się z instrukcją obsługi i rekomendacjami przygotowanymi przez producenta. Większość mas tego typu używa się za pomocą specjalnego pistoletu, w którym umieszcza się tubkę.
Klejenie – rekomendowany przez producenta sposób nakładania kleju znajduje się w instrukcji lub w filmikach instruktażowych.
Schnięcie – aby upewnić się, że montaż się powiedzie, należy nieco odczekać. Pamiętaj, że każde obciążenie można zawieszać dopiero po tym, jak klej wyschnie i zwiąże ze sobą dwie powierzchnie.
Przyozdobienie okna – po upływie określonego przez producenta czasu nie pozostaje nic innego niż zawieszenie wybranych wcześniej zasłon i firanek.
Karnisz bez wiercenia
Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz posiadać w swoim domu specjalistycznych narzędzi budowlanych. Szybkość i wygoda nie ustępuje w jakości karniszom montowanym w sposób konwencjonalny. Możesz uniezależnić się od wielu niepotrzebnych rzeczy, które wcześniej trzeba było specjalnie kupić lub pożyczyć. Warto zwrócić uwagę na to, że karnisze bez wiercenia można montować dwojako – w ofercie znajdziemy zarówno karnisze ścienne, jak i sufitowe. Różni je nie tylko sposób przyklejania, ale także styl i rodzaj wykończenia. Zawsze zwracaj uwagę na to, aby firanka nie sięgała do parapetu lub kaloryfera.
W prosty sposób i bez niszczenia ścian odmień swój pokój w parę chwil! Ważną kwestią, którą warto mieć na uwadze, jest równomierne rozprowadzenie kleju na powierzchni. Dobry klej będzie niezawodnie trzymał przez wiele lat i pozwoli Ci stworzyć niejedną wyjątkową stylizację.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana