Jak zaaranżować strefę natryskową w małej łazience?
Budując nowy dom, możemy brać udział w podejmowaniu decyzji o metrażu poszczególnych pomieszczeń i w ten sposób wpływać na komfort ich przyszłego użytkowania. Niestety, kiedy wprowadzamy się do mieszkania w bloku, zazwyczaj stajemy przed faktem dokonanym. I choć łazienka, jako pomieszczenie użytkowe, powinna oferować dużo przestrzeni, to właśnie jej wnętrze jest zwykle najmniejsze.
Jak uniknąć niewygody w małej łazience?
Ilość urządzeń sanitarnych i sprzętów, jakie zwyczajowo znajdują się w łazienkach sprawia, że w wielu mieszkaniach są to pomieszczenia ciasne i wyjątkowo mało funkcjonalne. Chociaż wydaje się, że komfortowe urządzenie małej łazienki jest niemożliwe, nic bardziej mylnego. Potrzebny będzie tylko dobry plan.Po pierwsze, zanim przystąpisz do wyboru i zamawiania sanitariatów oraz mebli łazienkowych, dokładnie rozrysuj sobie plan całego wnętrza. Po drugie, o ile to możliwe, ogranicz liczbę sprzętów, które znajdą się w łazience. Nie bez powodu w mieszkaniach naszych zachodnich sąsiadów pralki ustawiane są pod kuchennym blatem – podpowiada nasz rozmówca z firmy KUCHINOX.
Strefa prysznicowa w małej łazience
W pomieszczeniu kąpielowym o niedużych wymiarach ustawienie i wanny, i kabiny prysznicowej często okazuje się niemożliwe. Strefę natryskową można wobec tego połączyć z wanną lub całkowicie zrezygnować z tego drugiego udogodnienia. Wanna okazuje się niezastąpiona w domach zamieszkiwanych przez rodziny z dziećmi. W przypadku małej łazienki rodzinnej najlepszym rozwiązaniem jest wybór wanny z parawanem. Jednak jeśli sytuacja życiowa nie wymusza na tobie montażu wanny i nie jesteś przywiązany do długich kąpieli, możesz szukać jeszcze większych oszczędności przestrzeni. Wybierając kabinę prysznicową do małej łazienki, warto rozglądać się za modelami narożnikowymi, a jeśli pomieszczenie posiada wnękę, możesz użyć jej do aranżacji strefy natryskowej. Wykorzystanie ścian łazienki w zabudowie prysznicowej w oczywisty sposób pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu. Wygodną i elegancką propozycją, która sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach łazienkowych, jest strefa natryskowa typu walk-in. Mamy tu do czynienia z rozwiązaniem, w którym rezygnuje się z tradycyjnego brodzika, a woda spod prysznica trafia do odpływu dzięki niewielkiemu spadkowi w posadzce. Kolejną ważną kwestią jest wybór baterii natryskowej. Ponieważ w małej łazience kłopotliwe może być nie tylko codzienne korzystanie z sanitariatów, ale też utrzymanie ich w czystości, warto sięgać po urządzenia składające się z jak najmniejszej liczby odsłoniętych elementów. Toteż najwygodniejszym rozwiązaniem będą natryski z baterią podtynkową.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana